MobilShift

iPhone Sim Kart Şifresi Nasıl Değiştirilir

05.01.2022
48
iPhone Sim Kart Şifresi Nasıl Değiştirilir

Sim kart ile çalışan bir iPhone veya iPad sahibi iseniz SIM kartınıza bir şifre koyabilir ya da SIM kart şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bu yazıda size iPhone ve iPad için SIM kart şifresi ile alakalı bazı teknik bilgiler vereceğiz.

iPhone veya iPad’iniz için SIM PIN kullanma

SIM kartlar, mobil cihazların telefon aramaları ve hücresel veri bağlantısı için mobil operatörler tarafından verilen kartlardır. Mobil operatörünüzden bir abonelik aldığınızda tarafınıza kullanmak üzere bir SIM kart verilir. Bu karta varsayılan olarak şifrelidir ve bu şifreye de PIN kodu denilir.

iPhone cihazlara takacağınız SIM kartın aktif olabilmesi için şifreyi girmeniz gerekmektedir. SIM karta ait şifre kartın üzerinde ya da kutusunda yazmaktadır. 

Eğer SIM kartınıza ait şifreyi hatırlamıyorsanız, deneme yapmaya çalışmayın. 3 kere yanlış PIN kodu girmeniz durumunda SIM kartınız bloke olacaktır. Bu durumda PUK kodunuzu kullanarak PIN kodunuzu değiştirebilirsiniz. 

iPhone ve iPad için SIM Kart Şifresi Nasıl değiştirilir?

iPhone SIM kart PIN kodunu değiştirmek için aşağıdaki ayarları yapmanız gerekmektedir. 

  • iPhone’unuzdan “Ayarlar”a girin
  • “Hücresel Veri Ağı” seçeneğine dokunun
  • “SIM PIN” seçeneğine dokunun
  • “PIN’i değiştir”e dokunun

 

SIM PIN’inizi Devre Dışı Bırakma

Bu seçenek ile cihazda SIM şifresi sormayacaktır. Cihazın direkt olarak SIM kilidi açılmış şekilde çalışmasını istiyorsanız bu seçeneği kullanabilirsiniz.

  • Ayarlar >
  • Hücresel >
  • SIM PIN’e gidin
  • “Kapalı” konuma getirin.

SIM Şifremi Unuttum Ne yapacağım?

SIM kart şifrenizi unuttuysanız, yapmanız gereken PUK kodu girerek yeni bir PIN kodu ayarlamaktır. PUK kodu mobil operatörünüz tarafından size verilmiş olan kart üzerinde yazmaktadır. PUK kodunu 3 kez üst üste yanlış girerseniz SIM kartınız Bloke olacaktır. Bu durumda yeni bir SIM kart almanız gerekecektir.

İphone ve ipad hangi sim kartı kullanıyor

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.