MobilShift

İphone şarj aleti sorgulama

30.06.2017
166
İphone şarj aleti sorgulama

İphone Orjinal Şarj Cihazı Sorgulama

İphone bir cihazın şarj aletinin orjinal olup olmadığını nasıl anlarım? Bu yazımızda iPhone cihazlarının şarj cihazlarının orjinal olmadığını nasıl anlayabiliriz bu konuya değineceğiz ve orjinal İphone şarj cihazı nasıl anlaşılır anlatacağız. iPhone cihazları orjinal şarj cihazı ile kullanılması tavsiye edilir, orjinal olmayan bir cihazı kullandığınız zaman cihazın zarar görebilir kablosu hasar görebilir bataryanız hasar görebilir çok ısınabilir. Bunun dışında batarya ömrü azalabilir yahut bilgisayara taktığınızda eşzamanlama yapmayabilir veya tam olarak şarj etmeyebilir.

İphone orjinal şarj cihazı

İphone orjinal şarj cihazı

İphone şarj cihazları, ürüne göre uygun bir şekilde üretilmektedir, farklı marka veya modellere aşt şarj cihazlarını veya orjinal olmayan bir şarj cihazı kullandığımızda, İphone cihazımızın batarya ömrü azalabilir, bu sebeple iPhone cihazlarınızda orjinal şarj cihazları kullanmanız tavsiye edilir peki orjinal bir şarj cihazını olup olmadığını nasıl anlayacağız?

Bir İphone şarj cihazı olduğunu iddia eden şarj cihazının orjinal olmadığını anlamanın en kolay yolu kablonun üzerine bakmaktır. Kablo üzerinde USB bağlantısı noktasına yaklaşık olarak  18 cm lik bir mesafede de “Designed by Apple in California” ibaresi bulunur bunun yanında ise, Assembled in Vietnam, Chine yada İndustria Brasileira ibarelerinden biri bulunur ve ardından ise  12 haneli bir seri numara görürsünüz.

Bu numaraları ve yazıları gördüğünüz zaman şarj cihazının orjinal olduğunu anlayabilirsiniz.

Daha detay isterseniz, Apple resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

https://support.apple.com/tr-tr/HT204566

 

Kaydet

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.