MobilShift

İphone rehberi Gmail’e yedekleme

İphone rehberi Gmail’e yedekleme

İphone rehberi Gmail’e yedekleme

İphone rehberi Gmail hesabına yedekleme nasıl yapılır? İphone kişilerini, Gmail’e aktarma işlemi en kolay ve basit nasıl yapılır?  İphone rehberimi nasıl yedeklerim? İphone rehberi Gmail ile senkronize etme nasıl yapılır? İphone rehberinizi, en kolay nasıl yedeklersiniz, Gmail yedeği alma nasıl yapılır, resimli anlatım. İphone rehberi Gmail’e kaydetme ve aktarma nasıl yapılır?

İphone rehberi Gmail’e aktarma

İphone rehberinizi, Gmail ile senkronize etmeniz için birkaç yol vardır, bunlardan biriside, CardDAV isimli uygulamayı yükleyerek olmaktadır. CardDav, ücretsiz bir senkronize etme uygulamasıdır, Android için hazırlanmış olan uygulama ile İphone kişilerinizi, kolaylıkla Gmail’e yedekleme yapabilirsiniz. CardDAV ile detaylı bilgiyi “CardDAV nedir, ne işe yarar?” isimli makalemizde bulabilirsiniz.

İphone içinden bir uygulama kullanmadan da, kişilerinizi Google Hesabınız ile senkronize edebilirsiniz, bunun için, Ayarlar bölümünden kişilerinizi, Google hesabı ile senkronize etmeniz gerekmektedir. Bu sebeple Google hesabınızı, İphone cihaza, kurulum yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki yönergeleri uygulayarak, cihazınızın senkronizasyonunu yapabilirsiniz. Aşağıdaki yönergeler İos7 sürümü için anlatılmaktadır, ancak daha alt sürümler için, işlemler çok fazla değişiklik göstermemektedir.

İphone kişilerinizi, Gmail’e kaydetme, ekleme

İphone cihazınızda, Ayarlara gelerek “Mail, Kişiler, Takvimler’e” gelin, buradan “Hesap Ekle“‘yi seçin.

iphone-gmail-rehber

iphone-gmail-rehber-1

Hesap Ekle, seçeneğine dokunduktan sonra, karşınıza çıkacak olan, Mail servislerinde “Google/Gmail” seçeneğine dokunun. Ardından Gmail hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi girin, daha sonra ise hesap için bir açıklama yazın, örneğin “Rehberim” gibi.

Ekranda üst tarafta bulunan “Sonraki” butonuna dokunun ve bir sonraki adıma geçin. Burada “Kişiler” seçeneğinin açık olmasına dikkat ediniz, burada anahtar yeşil renkte olmalıdır.  Kurulumu tamamladıktan sonra, cihazınızda “Kişiler” uygulamasını açtıktan sonra kişilerinizin Senkronizasyonu otomatik olarak başlayacaktır.

İphone 6 ve iphone 7 içib Gmail Rehber yedekleme nasıl yapılır?

İphone 6, İphone 6s, İphone 7 ve İphone Se modellerinde Rehberinizi kolayca Gmail ile senkronize ederek, yedek alabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu işlem için Gmail hesabınızı tanıtın ve ardından, İphone cihazdan seçin hespi bu kadar, rehberinize birisini eklediğinizde anında, Gmail kişilerinizde görünsün ve her yerden ulaşın ve silinmeye karşı yedeklenmiş olsun.

İphone 6 ve İphone7 | Rehberi Gmail’e Yedekleme

 

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.