MobilShift

iphone gizli numara engelleme | iphone gizliye kapatma

08.12.2016
165
iphone gizli numara engelleme | iphone gizliye kapatma

iPhone gizli numara engelleme nasıl yapılır? iPhone kullanıcıları için özel numara nasıl kapatılır? Özel numaradan gelen çağrıları almak istemiyorum, bunlar nasıl engellenir?

Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa, iPhone cihazdan numara nasıl engellenir anlatalım. iPhone gizliye kapatma işlemi yada numara engelleme nasıl yapılıyor? Özel veya gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için iPhone cihaza özel bir ayar bulunmaz, bu işlem mobil operatör tarafından yapılmaktadır.

Aslında gizli aramaya kapatma işlemi cihaz ile alakalı bir işlem değildir. Numara engelleme işlemi mobil operatörlerin üzerinden yapılabilir. Ancak bazı durumlarda telefonda numara engelleme özelliği bulunmaktadır.

Aşağıda, özel veya gizli numaradan aranmayı nasıl engelleyebilirsiniz, tüm operatörler için nasıl yapılacağı anlatılmaktadır, yazımızı okuyarak Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom için gizli numaradan çağrı almayı engelleme işlemi nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

İphone numara bölümüiphone numara engelleme

iphone numara engelleme

iphone cihaz numara engelleme

iPhone Numara engelleme

Özel Numara engelleme işlemi, telefonunuzun kullandığı mobil operatöre göre değişiklik gösterir. Abonesi olduğunuz mobil operatör için gizli numara engelleme servisini aktif etmelisiniz, bu işlem şu şekilde yapılmaktadır.

Turkcell kullanıcıları için telefonlarında arama ekranına #253# yazmaları yeterlidir, servis aktif olacaktır ve artık gizli/özel numaradan aranamayacaksınız.

Bu işlem Vodafone’da ise şu şekilde yapılır. GIZLI AC yazıp 7046’ya kısa mesaj atarak gizli numara engelleme servisini aktif hale getirebilirsiniz. Tekrar çağrı almak için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya göndermeniz gerekmektedir.

Türk Telekom’da ise *Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek veya alabilmek için *253# yazarak arama yapmanız yeterli.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.