MobilShift

iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın | Hatası ve Çözümü

23.10.2017
161
iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın | Hatası ve Çözümü

iPhone cihazınızda ekranda gördüğünüz iTunes‘a Bağlan hatası neden olur ve çözümü nasıl yapılır? Bu hata cihazın kararsız aklamsı veya yazılımsal bir nedenden kaynaklanabilir, bu sorunu çözmek için, aşağıdaki işlemleri uygulamanız gereklidir.

iTunes‘a Bağlan hatasını çözebilmek için ilk olarak cihazı yeniden başlatın, sorun devam ediyorsa, Cihazı yeniden başlatmaya zorlayın, bu durumda sorun çözülmez ise, iOS’i yeniden yüklemeniz gerekebilir. Cihazı yeniden başlatmaya zorlama iPhone modelleri için farklı şekillerde yapılmaktadır.

iTunes2e bağlan hatası

iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü

İphone 6 ve İphone 6s modelinde; Ana ekran düğmesi ile birlikte yan düğmeyi (Sağ tarafta) Apple logosunu görene kadar en az 10 saniye basılı tutun ve cihazın açılmasını bekleyin.

İphone 7 ve İphone 7 Plus modelinde; Yan düğme ve Sesi kısma düğmesine en az 10 saniye basılı olarak, Apple logosunu görene kadar tutun ve cihazın açılmasını bekleyin.

İphone 8 ve İphone 8 Plus modelinde, Sesi açma düğmesine hızlıca basın ve bırakın, ardından Sesi Kısma düğmesine hızlıca basın ve bırakın, Apple Logosunu görünceye kadar Yan düğmeye basılı tutumaya devam edin ve ardından cihazın yeniden açılmasını bekleyin.

Tüm bu işlemlerden sonra sorununuz hala devam ediyorsa, bu durumda maalesef, iOS’i yeniden yüklemeniz gerekmektedir. Muhtemelen cihazda yazılımsal bir sorun olduğu için, iTunes’a Bağlanın hatası almaktasınız.

İphone cihazınızı orijinal kablosu ile birlikte bilgisayarınıza bağlayın, ekranda “iPhone’un güncellenmesini veya geri yüklenmesini gerektiren bir sorun var” iletisini görüyorsanız, yazılımı yeniden yüklemek için, Güncelle seçeneğine tıklayarak işleme devam edin, burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, Geri Yükleme seçeneğini seçmeyiniz.

Kaydet

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.