MobilShift

İphone DFU mode nedir, Nasıl DFU moda alınır

15.09.2017
72
İphone DFU mode nedir, Nasıl DFU moda alınır

iPhone DFU modu nedir, ne işe yarar? IOS  işletim sistemlerinde çalışan ve cihazın kararsız kalması ve donması, yavaşlaması ile ilgili olarak bazı ekstra işlemleri yapabileceğiniz DFU modu nedir ve nasıl kullanılır?

IOS sistem yükleme modu’dur, IOS ile çalışan cihazlarda, sistem Firmware yüklemesi için geçilmesi gereken bir mod’dur. DFU modu’na geçmeden, cihaza bir sistem yüklemesi yapmanız mümkün değildir. Bu mod ile daha eski bir IOS sürümü yükleyebilirsiniz.

Apple tarafından üretilen ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarda, sistem yüklemesi, bu moda alınarak, iTunes üzerinden yapılabilmektedir. Bu mod sistem yüklemesini engelleyerek, yeni bir sistem kurmanıza olanak tanır, bu moda geçmeden bir sistem yüklemesi yapamazsınız.

IOS cihazlarda DFU modu ile sistem yüklemesi yapılabilir demiştik, buna göre bir cihaza yeni bir IOS sürümü kurabileceğiniz gibi, yeni bir sistemden daha düşük bir sürümede geçebilirsiniz. Bunu yaparken cihaz kablo aracılığı ile bilgisayara bağlı olmalıdır.

DFU Mode Nasıl Geçilir?

iphone dfu modu nedir

İphone 7 ve İphone 7 Plus ve daha eski sürüm cihazlarda şu şekilde yapılmaktadır, Cihazı kablo ile bilgisayara bağlayın ve iTunes uygulamasını açın. Telefonunuzun güç ve ana ekran tuşuna 10 saniye basılı tutun, ardından güç tuşuna basmayı bırakın. iTunes cihazı görecek ve kurtarma mod’unda bir iPhone olduğuna dair bir uyarı verecektir. Eğer ekranda bir Apple logosu çıkarsa, DFU mod’a alma işlemi başarısız demektir.

iphone dfu mod

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.