MobilShift

İphone 7 ip sınıfı kaç

04.04.2017
35
İphone 7 ip sınıfı kaç

İphone 7 İp Sınıfı kaç

İphone 7 ve 7 Plus, hangi IP koruma sınıfında yer alıyor? IP koruma sınıfı denilen olay, uluslararası bir standarttır ve cihazların, toza, sıvıya teması karşısındaki korumalarıdır, buna göre IP ile başlayan numaralandırma verilmektedir. Şu an için en üst seviyedeki koruma sağlayan IP standartı IP67 olarak geçerliliğini korumaktır.

Ip standartı 60529 sayılı IEC standartı ile belirlenmiş ve iki rakamlı bir numaradan oluşan bir numaralandırma sistemidir, buna göre cihazlar testlerden geçirilir ve sonucunda, toza veya sıvı temasına verdiği koruma ile ilgili olarak bir numara alırlar. Buna göre cihazlar sınıflandırılır. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

İp67 koruma sınıfı Nedir?

iphone ip koruması

İp67 koruması Testi

Geçici olarak suya batırılmanın etkilerine karşı koruma Basınçtan korunur ve tanımlanmış koşullar altında su içine batırılırsa zararlı miktarda su girişine karşı dayanıklıdır. (1 m’ye kadar daldırma). Test Süresi: 30 Dakika
Cihazın alt kısmından en az 1 metre daldırıldı ve en azından cihazın üzerinden 15 cm ölçüldü

İphone 7 ve 7 Plus IP sınıfı

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus suya, sıçramalara ve toza dayanıklıdır. Bu sebeple İphone 7 ve 7 Plus IP 67 koruma derecesine sahiptir.

Bu cihazlar, piyasaya sürülmeden önce, laboratuvar koşullarında bazı testlerden geçirilmiş ve 60529 sayılı IEC standartı kapsamında IP67 derecesini elde etmiştir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bu korumalar kullanım süresi boyunca kalıcı değildir, yani zamanla kullanıma bağlı olarak azalabilir ve koruma miktarı yıpranmalar sonucu azalabilir.

Dikkat ıslak bir Iphone cihazı asla şarj etmeye çalışmayın. Ayrıca sıvı teması sonucu oluşan hasarlar garanti kapsamında değerlendirilmez.

Diğer IP67 korumasına sahip cihazların listesi için tıklayınız.

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.