MobilShift

İphone 6 sim kart takma

24.11.2014
307
İphone 6 sim kart takma

iPhone 6 modelinde SIM kart takma işlemi nasıl yapılır? iPhone 6 kutusunda sim kart ve hafıza kartı çıkartmak için bir aparat ile birlikte gelmektedir. Bu aparat sim kart tepsisini yerinden çıkarmak için gerekli bir araçtır. iPhone 6 ve iPhone 6+Plus modelleri Nano Sim teknolojisi kullanmaktadır, bu yüzden var olan SIM kartınız Nano değilse değiştirmeniz gerekmektedir.

Nano SIM kart değiştirme işleminizi operatörünüzün yetkili bayilerinden yapabilirsiniz. iPhone 6 ve 6+Plus  için normal, Mikro ve Nano olmak üzere 3 tip SIM kart çeşidi bulunmaktadır.

iPhone 6 ve Plus Nano SIM kartı destekliyor, cihazınızın güvenliği için orijinal SIM kart kullanmanızı tavsiye ediyoruz, orijinal Nano SIM kartınız yoksa, mobil operatörünüzden edinebilirsiniz.

iPhone 6 cihaz güvenliğiniz için Sim takma işlemine başlamadan cihazını kapatmanız önerilir.

iPhone 6 ve Plus için SIM kart yuvası cihazın sağ tarafında yan kısmında konumlandırılmıştır, sim kart bir tepsi içinde SIM yuvasında yer alır, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modeline Nano SIM kartınızı takabilmek için SIM kart tepsisini yerinden çıkartmanız gerekmektedir.

iPhone 6 modeline takmak için cihazın ön yüzü size bakarken Sağ bölümde bulunan yuvadadır. Bu yuvada bulunan tepsi yanında küçük bir delik bulunur, SIM kart çıkartma aparatı ile bu deliğe bir baskı uygulayarak tepsinin dışarı çıkmasını sağlayınız.

iPhone SIM kart yuvasından nazikçe çıkarınız

Cep telefonu operatörlerinde bu kesme işlemi bir araç yardımı ile yapılmaktadır, ancak SIM kartın çalışıp çalışmayacağı belirli değildir. SIM kart değiştirmek yada kesmek size kalmış bir durumdur.

iPhone SIM kart takma için orijinal yuvasındaki tepsiyi çıkartınız

İphone 6 ve 6+Plus  modelleri için SIM kartı Nano boyutlara getirdikten / Nano SIM kart aldıktan sonra aşağıdaki resimde görüldüğü takınız.

  • Ataç yardımı ile cihazın SIM kartında bulunan tepsiyi çıkartarak Nano SIM kartınızı uygun bir şekilde tepsi içine yerleştirin.
  • Ve daha sonra Tepsiyi uygun yönde İphone 6/6+Plus  modelinde bulunan yerine yerleştirin.
  • Tepsinin yerine girmesi için zorlama yapmayınız,.
  • Tepsiyi çıkartarak Nano SIM artın takılıp takılmadığını kontrol ediniz.
  • SIM kart tepsisi plastikten yapılmış ve kırılabilen bir malzeme olduğundan cihaz içinde sıkışmaya neden olabilmektedir. SIM kartınızı resimdeki gibi yerleştirdiğiniz ve cihaza taktığınızda kolaylıkla yerine oturmuş olacaktır.

iphone-sim-takma

iPhone 7 cihaza SIM kart nasıl takılır?

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.