MobilShift

İphone 6 ve İphone7 | Rehberi Gmail’e Yedekleme

22.07.2017
98
İphone 6 ve İphone7 |  Rehberi Gmail’e Yedekleme

İphone cihaz nasıl yedeklenir? İphone cihazda yer alan, kişilerinizi yani rehberinizi kolayca Gmail hesabınıza yedekleyebilirsiniz, bunun için aşağıdaki işlemleri uygulayınız. Gmail hesabınızda kişilerim klasörü altında, rehberiniz yedeklenecektir.

İphone 6, İphone 7 veya İphone 7 Plus olabilir  veya İphone 6s modeli farketmez, İphone cihazlarda, rehberinizi Gmail hesabınıza yedekleme yapmak istiyorsanız, bunu oldukça basit bir işlem adımı ile gerçekleştirebilirsiniz. İphone cihazda yedekleme aslında bir senkronize etme işlemidir. İphone 6 cihazı var olan Gmail kişileriniz ile senkronize edebilir ve bu şekilde yedek almış olursunuz.

İphone 6 ve İphone 7  rehberi Gmail’e Nasıl Yedeklenir?

İphone cihazlarda Gmail hesabı kurulu olmalıdır, eğer değilse, ilk olarak bir Gmail hesabını İphone eklemeniz gerekecektir.

İphone 6 için yedekleme veya Senkronize etme işlemi şu şekilde yapılır. Bunun için yedek almak istediğiniz Gmail hesabınızın İphone 6 cihazda eklenmiş olması gereklidir. Hesaplar altında bu Gmail hesabı seçilerek işlem yapılacağından, yoksa ilk olarak bu hesap ekleme işlemini yapınız.

İphone 6 Gmail Yedekleme İşlemi

İphone 6 ve İphone 7 için Hesap senkronize etme işlemi şu şekilde yapılır. İphone 6 cihazda “Ayarlar” bölümüne giriniz. Burada “Kişiler” ayarlarını bulun ve dokunun.

iphone 6 kişileri

Burada ilk başta hesaplar bölümü bulunur, bunlar kişileriniz ile senkronize olabilecek olan uygulamalardır, eğer yoksa bu bölümde bir hesap eklemeniz gereklidir. Biz bu bölümde bir Gmail hesabı olduğunu varsayarak devam ediyoruz.

Bu bölümde “Saptanmış Hesap” seçeneğine dokunun.

iphone 6 sptanmış hesap

Burada senkronize edilecek olan Gmail hesabını seçerek, mavi tik işaretli olmasına dikkat ederek, işlemi bitirmiş oluyoruz. Artık İphone 6 veya İphone 7 cihazın rehberine bir kişi eklediğimizde, eklediğimiz Gmail hesabının “Kişilerim” bölümünde anında görünecektir ve bu şekilde yedekleme işlemi yapılmış olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.