MobilShift

İphone 5s şarj çok çabuk bitiyor

16.09.2015
46
İphone 5s şarj çok çabuk bitiyor

İphone 5s şarj çok çabuk bitiyor ne yapmalıyım?

İphone 5s şarj sorunu yaşıyorsanız yapmanız gerekenler nelerdir? İphone 5s modeli tüm İphone modelleri gibi bataryası yerleşik modellerdendir, bu sebeple bataryasını sökerek değiştirme imkanınız bulunmaz. Bu durumda yapmanız gerekenler bazı önlemler almaktır.

İphone 5s batarya koruma işlemi

Öncelikle batarya koruma ile ilgili bazı uygulamalar bulunur, bu uygulamaları kullanabilirsiniz. Bataryanız tek ve değişmez olduğundan, bataryanızı korumak ve şarj süresini uzatma yollarını denemelisiniz. İphone 5s bataryasının daha fazla gitmesini sağlamak için, kullanmadığınız uygulamaları kapatın ve sistemden kaldırın. siz kullanmasanızda bazı uygulamalar arka planda önemli ölçüde batarya tüketmektedir.

Ekran parlaklığını azaltın, kullanabileceğiniz bir görünürlük olacak şekilde, ekran parlaklığını kısın, tuş ve ekrana bastığınızda sesli uyarı veren bir ayar açıksa kapatın. Mobil veri veya Wi-Fi özelliklerinden kullanmadığınız bağlantıyı kapalı tutun.

İphone 5s modeli Şarj ederken dikkat edilecekler

İphone 5s modelini şarj ederken, dolu bir durumda fişte takılı bırakmayın, yada tam olarak dolmadan şarj işlemini yarıda bırakmayın. Mutlaka orjinal şarj cihazını kullanın ve Usb ile bilgisayardan şarj yerine, orjinal adaptörü ile prizden şarj etmeye gayret edin.

Tüm bu dediklerimizi uygularsanız, şarj süresinizin önemli ölçüde arttığını görebilirsiniz. İphone 5s için önemli olan bataryanızın ömrünü tükettikten sonra değil, daha ömrü varken iyi bakmak olduğunu unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Almina dedi ki:

    Benim telefonum 5s ve daha 8 gün oldu alalı yeni yani ama herkesin şarjı 1 gün giderken benim ki 3 saat bile dayanmıyor..

  2. Mobildler dedi ki:

    muhtemelen arka planda çalışan bir çok uygulama şarjınızı bitiyordur, bunun için Ayarlar> güç tasarrufu menüsünden hangi uygulamaların şarjı tükettiğiniz görebilirsiniz.
    Detaylı bilgi için http://www.mobilshift.com/samsung-sarji-uzatma-sarjim-bitiyor/

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.