MobilShift

iOS iphone E-posta hesabı ekleme

15.06.2014
39
iOS iphone E-posta hesabı ekleme

iPhone , iPad veya iPod Touch aygıtınıza bir e-posta hesabı ekleme işlemi nasıl yapılmaktadır. IOS işletim sistemi kullanan iPhone , iPad ve iTouch sık kullanılan bazı mail ve iletişim servislerinin ayarlarını otomatik olarak algılayabilmekte ve hızlı bir kurulum gerçekleştirmektedir.

Gmail, Outlook, Msn Hotmail ve Aol için bu ayarları hızlı bir şekilde aşağıdaki gibi yapabilirsiniz. iPhone ekleyeceğiniz mail adresinin size ait olması ve giriş bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir.  IOS aygıtınıza bir e-posta hesabı eklemek için bu adımları uygulayın.

İphone için eposta ekleme işlemleri aşağıdaki konuda resimli olarak anlatılmaktadır.

1.Ayarlar’a dokunun:

iphone-mail-hesabı ekleme

  1. Aşağıya ilerleyin ve Mail, Kişiler, Takvimler öğesine dokunun:ios-iphone-mail-ekle
  2. Hesap Ekle’ye dokunun:

iphone-hesap-ekle

E-posta sağlayıcınızı seçin:

iphone-e-posta

E-posta sağlayıcınızı listede görmüyorsanız, Diğer > Mail Hesabı Ekle öğesine dokunun. Hesabınızı yapılandırmak için ekrandaki adımları izleyin ve ilgili bilgileri sağlayın.

Başka e-posta hesapları eklemek için yukarıdaki adımları tekrarlayın.

Apple en çok kullanılan e-posta servis sağlayıcılarından oluşan bir veri tabanı tutar. IOS kurulum sırasında aygıtınızda bu ayarları otomatik olarak yapılandırır. IOS bu ayarları yapılandırmazsa ve nasıl ayarlanacağını bilmiyorsanız, lütfen e-posta sağlayıcınıza başvurun ve aşağıdaki bilgilerin tümünü iletin:

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.