MobilShift

İos 11 Yeni Özellikler

22.09.2017
75
İos 11 Yeni Özellikler

İos 11 Yeni Özellikler

20 Eylül 2017’de tanıtımı yapılan iOS 11, iOS’un en son ve yeni nesil sürümüdür. Apple CEO’su Tim Cook’in sahnede söylediği gibi, güncelleme en iyi ve en gelişmiş işletim sistemi olarak yerini alıyor ve İos 11′ ismiyle kullanıcıları ile buluşuyor.

İos 11 ile İphone kullanıcılarına ne gibi değişiklikler getirdi, ne işimize yarayacak? Hangi İphone ve İpad cihazlar İos 11 işletim sistemine yükseltilecek, kullanım, ekran ve kamera özellikleri, siri, kilit ekranı, bildirimler gibi bir çok özelliğin kullanımına ne gibi değişiklikler getirmiş bakalım.

iOS 11 , işletim sistemi bu güncelleme ile, arayüz öğelerine ince tasarım değişiklikleri getirmiş durumda . Metin’ler daha zarif, Hesap Makinesi ve Telefon gibi uygulamalar yeni bir görünüme sahip olurken, Kilit ekranı ve Kontrol Merkezi tamamen yeniden tasarlandı.

Kontrol Merkezi özelleştirilebilir ve ayrıca burada bulunan ayarlarda artık daha geniş bir yer kaplıyor.
3D Touch entegrasyonu genişletildi, böylece Ayarlar uygulamasını açmanıza gerek kalmadan daha fazlasını yapabilirsiniz.

Kilit ekranında olduğu gibi , Bildirim Merkezi ile birleştirildi . Şimdi bildirimlere erişmek için ekranda aşağı doğru kaydırdığınızda Kilit ekranı görüntüleniyor. Bugün görünümü bir yan kaydırma işlemiyle sunulmaya devam ediyor ve burada pek bir değişiklik bulunmuyor.

ios 11

Siri daha doğal bir sese sahip ve her zamankinden daha zeki. Siri, kullanıcı tercihlerini öğrenir ve bu bilgiyi birden fazla cihazda senkronize eder, kişisel asistanın sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olmasını ve istediğini öngörmesini sağlar. Siri ayrıca İngilizce’yi İspanyolca ve Çince gibi farklı dillere çevirebilir ve Apple Müzik ile daha derin Siri entegrasyonu vardır.

Apple iPad için, Apple her zamankinden daha yetenekli hale getiren bir dizi yeni özellik sundu. Ekranın altındaki a kalıcı Dock’u , uygulamaları başlatmayı ve uygulamaların arasında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor ve Mac’te Mission Control’e benzeyen, üzerinde çalıştığınız her şeyi bir bakışta görmenizi sağlayan yeni bir Uygulama Değiştirici var.

IPad Pro sahipleri için, Apple Pencil daha fazlasını yapar ve Mail ve Notes gibi birkaç uygulama satır içi çizimi destekler.

Sürükle ve Bırak , bir uygulamadaki görüntüler ve bağlantılar gibi içeriği sürükleyip başka bir uygulamaya bırakmanıza, hem iPad’de hem de iPhone’da dosyaları yönetmek için yeni bir Finder tarzı Dosyalar uygulaması sunar . Dosyalar, yerel olarak depolanan tüm dosyaları, iCloud Sürücüsünde, uygulamalarda ve Dropbox ve Google Drive gibi üçüncü taraf bulut hizmetlerinde listeler.

İos 11 ile yeni klavye özelliklerini kullanabilirsiniz. iPhone’da ve iPad’de tek elle klavye özelliği ile klavyeyi büyüterek, daha hızlı rakam ve sembolleri yazabilirsiniz.

Notlar, aranabilir el yazısı ve belge tarama , Harita kazanım şerit kılavuzu, hız limiti bilgileri ve alışveriş merkezleri ve hava limanları için kapalı haritalar içerirken, Apple Music arkadaşlarınızın neyi dinlediğini ve kendi müzik paylaştığınızı görmenizi sağlayan yeni bir çok özellik içeriyor.

ios 11 özellikleri

Fotoğraflarla Anılar özelliği her zamankinden daha akıllı ve Kamera uygulamasında, Portre Modu ve Canlı Fotoğraflar edilmiş yeni yetenekleriyle geliştirilmiş .

HomeKit şimdi hoparlörleri destekliyor ve çok odalı işlevsellik içeren yeni bir AirPlay 2 protokolü var. Rahatsız Etmeyin mod’u , bir araç hareket halindeyken sürüş , sessizleştirme bildirimlerini kapsayacak şekilde genişletildi ve Mesajlar, Mesajlar uygulamaları ve çıkartmalara erişmeyi kolaylaştıran yeni bir Uygulama Çerçevesi ile geliştirildi .

Mesajlar, bir iMessage aracılığıyla arkadaşlarınızla ve ailenizle doğrudan para göndermenizi sağlayan kişiden kişiye yeni bir Apple Ödeme özelliği için de destek oluyor ve iMesajlar iCloud’da saklanacak ve her iki özellik de gelecekteki bir iOS 11 güncellemesi ile gelecek. Fotoğraflar ve videolar, yeni HEIF ve HEVC formatlarını benimseyerek daha az alan kaplarlar .

ios 11 ekran özellikleri

App Store tamamen yenilenmiştir iOS 11’de ve uygulamalar ve oyunlar için iki ayrı bölümler şimdi vardır. Ayrıca yeni uygulamalar ve oyunları keşfetmeyi kolaylaştırmak için yeni bir içeriği günlük olarak sunan yeni bir “Bugün” görünümü var.

Apple, CoreML ve ARKit’in de içinde bulunduğu birkaç yeni API sayesinde Apps daha da fazlasını yapabilirsiniz . CoreML, geliştiricilere makine öğrenme araçları sağlarken, ARKit geliştiricilerin uygulamalarına karmaşık ve zengin ayrıntılarla zenginleştirilmiş gerçeklik özellikleri oluşturmalarını sağlar .

iOS 11 hangi cihazlara gelecek aşağıdaki yazıdan öğrenebilirsiniz.

 

İos 11 alacak cihazlar | Destekleyen Cihazlar | Resmi Liste

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.