MobilShift

ios 10 hangi modellere geldi

18.04.2017
73
ios 10 hangi modellere geldi

Ios 10 hangi modellere geldi?

Ios,  Apple cihazlarda çalışan işletim sistemidir. Ios Iphone, Ipad ve Ipod gibi cihazlarda işletim sistemi olarak kullanılmaktadır. Ios stabil bir işletim sistemi değildir ve sürekli olarak güncellenemk surtiyle yeni özelliklere kavuşmaktadır. Ios her güncelleme aldığında, bir çok ek özellikler ve yeni teknolojilere sahip olan yenilikler ile gelir.

Ios işletim sistemi, hem güvenlik hemde teknolojik gelişmelere bağlı olarak alacağı güncellemeler dolayısıyla, mevcut kullanıcılar tarafından kullanılır. Ios güncellemesi belirli bir rakam ile isimlendirilir. İos son sürümü şu anda İos 10 olarak sunulmuştur ve yeni bir sürüm numarası alana kadar arada küçük çapta güncellemeler alabilir bunlarda ana numara yanında isimlendirilir. İos 10.3 sürümü şu an için İos 10 sürümünün en son halidir diyebiliriz.

ios 10 alan telefonlar

İos sürümü Iphone ve Ipad gibi cihazları kullananlar için önem arz ederi sebebi ise, her yeni bir cihaz çıktığında desteklediği Ios sürümü bulunur. Buna göre daha eski cihazlar, yeni sürümü kullanamaz.

Elinizdeki cihazların hangi Ios sürümünü desteklediğini bilmeniz ve cihazı bu sürüme yükseltmeniz gereklidir, yada yeni biri sürümü alamadığınızdan dolayı cihazı değiştirmeniz de gerekebilir.

İos sürümü yayınlandıktan sonra ise kullanıcıların merak ettikleri en önemli soru elimdeki cihaz yeni sürümü destekliyor mu? Bizde bu yazıda Ios 10 sürümünü destekleyen cihazların bir listesini sizlerle paylaşmak istedik, buna göre Ios 10 sürümünü kullanabileceğiniz telefon modleleri listesi aşağıda bulunmaktadır. Bu cihazlardan daha eski bir telefon kullanıyorsanız, Ios 10 sürümünü kullanamayacağınız anlamına gelecektir.

Ios 10 güncellemesi alacak cihazlar

Ios 10 güncellemesi ile Ios 10 sürümüne yükseltilecek olan telefonlar Iphone 5 serisinden başlayarak yeni nesil cihazlara göre en son Iphone 7 modelidir.

Ipda ise İpad mini 2, İpad mini 3, İpad mini 4, İpad Air, Ipad Pro modelleridir. İpod touch 6. nesil cihazlarda Ios 10 sürümüne yükseltme yapabileceklerdir.

ios 10 destekleyen cihazlar

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.