MobilShift

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma

27.08.2018
105
Instagram Silinen Hesabı Geri Alma

Hemen söyleyelim, Instagram hesabınızı sildiyseniz ve artık mevcut değilse, hiç bir şekilde hesabı kurtarmanın bir yolu yoktur. Instagram Hizmet şartlarını okuduğunuzda bu durum açıkça belirtilmektedir.

Instagram tarafından itibariyle güncellenen kullanıcı sözleşmesinde  açıkça belirtilen yönergeye göre; “Hesabınızı sildikten sonra, tekrar aynı kullanıcı adıyla kaydolamaz veya bu kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz ve silinen hesapları yeniden etkinleştiremeyiz.”

instagram hesabını geri almak

Bu yüzden bir hesap silindikten sonra hesap kullanıcı adı kendiniz veya başka bir kişi tarafından tekrar kullanılabilir. Bu, başkasının yeniden etkinleştirilmesini ve hesabınıza erişmesini sağlayabilir, ancak bu durumda eski hesabınızı almış olmadığınız gibi aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açmış olursunuz. Bu hesap daha önce silinmiş kullanıcı adınızı kullanan yeni bir hesaptır. Bu, kullanıcı adlarını temizlemelerine ve kişilerin bunları yeniden kaydetmelerine olanak tanır.

Bu  konuda belirtmek istediğimiz önemli bir konuda Silinen ve devre dışı bırakılan arasındaki farka dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer hesabınız Instagram tarafından devre dışı bırakılmışsa yapmanız gereken yönergeler daha farklıdır ve bu durumda hesabınızı geri almanız mümkün olabilmektedir. “””

Instagram Hesabım devre dışı bırakılmışsa ne yapabilirim?

Instagram hesabınız devre dışı bırakılmışsa, giriş yapmayı denediğinizde size bu durumu bildiren bir mesaj görürsünüz. Topluluk Kurallarımıza veya Kullanım Şartlarımıza uymayan hesaplar uyarı yapılmadan devre dışı bırakılabilir. Oluşturduğunuz tüm hesaplardaki yayınlarla birlikte Topluluk Kurallarını dikkatli bir şekilde incelemenizi öneririz.

Hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız, uygulamayı açarak kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek ve ekrandaki talimatları izleyerek karara itiraz edebilirsiniz.

Devre dışı bırakılmış bir mesaj görmüyorsanız, giriş sorununu yaşıyor olabilirsiniz. Hesabınız siz veya şifreniz tarafından silindiyse , geri yüklemenin yolu yoktur. Daha önce kullandığınız aynı e-posta adresine sahip yeni bir hesap oluşturabilirsiniz, ancak aynı kullanıcı adını alamayabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.