MobilShift

İnstagram Sessize Alma Nedir | Ne İşe Yarar

26.03.2019
251
İnstagram Sessize Alma Nedir | Ne İşe Yarar

İnstagram Sessize Alma Nedir?

Her geçen gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkan İnstagram’a şimdi de istemediğiniz gönderileri sessize alabilmenizi sağlayan yeni bir özellik geldi. Peki tam olarak sessize almak il eksat edilen şey nedir? Bu yazıda İnstagram’daki bu yeni özellikten bahsedeceğiz.

İnstagram sessize alma nedir, nasıl yapılır? İnstagram sessize alma bildirim gider mi? Sessize alma işlemini nasıl geri alabilir ve iptal edebilirim? Gibi merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevapları yazımızda yer almaktadır.

İnsrtagram sessize alma aslında yabancı olmadığınız bir özellik ama İnstagramda bu özellik daha önce olmadığı ve yeni eklendiği için kullanıcıların bilgilenmesi ve kullanması adına bu yazıyı yazdık. İnstagram’da sessize almak nedir, ne işe yarar ve neden gereklidir? Gibi kullanıcıların merak ettikleri soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

İnstagram Sessize Alma Nedir?

İnstagram kullanıcıları bir çok farklı hesabı takip eder ve kendi hesaplarını da takip eden bir çok kişi ve hesap bulunur. Bu hesaplar bazende istemediğimiz ya da paylaşımlarını beğenmediğimiz kişiler olabiliyor.

Her ne kadar paylaşımlarını beğenmesekte, onları arkadaşlıktan çıkarmak ya da takibi bırakmakta pek olası olmuyor. İşte bu durumlar için geliştirilmiş olan yeni özellik, size paylaşımlarını beğenmediğiniz ama takip etmek zorunda olduğunuz kişilerin paylaşımlarını sessize almanızı sağlıyor.

İnstagram’da Sessize Alınca Ne Oluyor?

Bir kişiyi sessize aldığınızda, o kişiye ait hiç bir paylaşımı ve gönderiyi akışınız içinde görmemiş oluyorsunuz, yani takip ettiğiniz halde onun yaptığı gönderiler sizde görüntülenmiyor.

Bu şekilde sessize aldığınız kişiye ait hiç bir özel anı ya da yaptığı paylaşımları görmeden İnstagramı kullanmış oluyorsunuz.

İnstagram Sessize Nasıl Alınır?

Bu işlem ise oldukça kolaydır, sessize almak istediğiniz profil üzerinde yapacağınız küçük bir ayar ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Sessize almak istediğiniz kişinin profilne girerek, sağ taraftaki üç nokta simgesine dokunun ve açılan ayar penceresinde en altta yer alan “Sessize Al” seçeneğine dokunun.

instagram sessize alma ayarı

İnstagram sessize almak

İnstagram’da bir profildeki paylaşımları görmemek için sessize alma işlemi yapmak bu kadar basittir. Bu işlemi uyguladığınız profile ait hiçbir gönderiyi akışınız içinde görmeyeceksiniz.

İnstagram Sessize Alma İptali

Herhangi bir ndenle sessize aldığınız profili, tekrar akışta görmek yani sessize alma işlemini iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda ise yapmanız gereken gene aynı şekilde profile girerek, seçtiğiniz “Sessize Al” seçeneğindeki tiki kaldırmanız yeterli olacaktır.

Hikayelerde Sessize Alma Çalışır mı?

Bu sorunun cevabı evet! Sessize aldığınız bir profil hikayesine bir ekleme yaptığında, hikayesini de göremeyeceksiniz. İnstagram sessize alma o kişi ile ilgili tüm akış gönderiler ve hakiyeleri için geçerlidir.

Ancak burada bir istisna geçerlidir, yapılan hikayede eğer siz etikelnmiş iseniz, bu durum ile alakalı size bir bildirim gelecektir. Profilini sessize aldığını kişiyi tekrar takip edebilmek için “Sessize Al” seçeneğini iptal edene kadar paylaşımları hiç bir şekilde sizde görüntülenmez.

Sessize Alınan Kişi Bunu Anlar mı?

Bir çok kullanıcıya cazip gelen bu özellik için bazı kullanıcıların cekinceleri de var. İnstagram sessize alma bildirim gider mi? Sessize alacağım profilin sahibi bunu fark eder mi ya da anlar mı? Bu sorunun cevabı ise Hayır! Sessize aldığını profilin sahibi hiç bir şekilde sessize alındığını bilmez, bununla ilgili olarak bir bildirim gitmez ve bunu anlaması da mümkün değildir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.