MobilShift

İnstagram Profilime Bakanları Görebilir miyim

30.05.2019
67
İnstagram Profilime Bakanları Görebilir miyim

Instagram profile bakanlar nasıl bilinir? görebilirim? Ücretsiz olarak, Instagram profilime bakanlar nasıl görülür? Kullanıcıların merak ettiği bu durumu anlatarak “Instagram da profilime bakanları nasıl görebilirim” sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Son yıllarda bir çok kullanıcı tarafından merak edilen ve internette aranan “Instagram Profilime Bakanları görme” durumu için bir araştırma yaptık. Instagram profilinize bakanları gördüğünü iddia eden uygulamaları sizin için inceledik ve gerçekten işe yarayıp yaramadıklarını araştırdık.

Instagram profile bakanları görme uygulamaları çalışıyor mu?

Instagram kullanıyorsunuz ve merak ettiğiniz konulardan biriside, profilinizi ziyaret edenleri görebilmek, ne güzel bir özellik olurdu değil mi? Instagram profilinizi ziyaret edenler ve ziyaret saatleri, kaç kere ve hangi tarihlerde ziyaret ettiği görebilmek bazı kullanıcılar için oldukça önemli.

Bu sebeple İnternette birçok kişi bununla ilgili olarak, içerik aramaktadır. Bundan dolayı profillerine kimlerin baktığını merak ederek bu soruya cevaplar aramaktadırlar. Bu sorunun cevabı olarak, bizlerde bunun mümkün olup olamayacağını sizlere aktaracağız.

Instagram, bildiğiniz gibi Dünyaca ünlü bir sosyal paylaşım sitesidir ve her gün binlerce kişi üye olarak paylaşım yapmaktadır. Buna paralel olarak insanlar birbirlerini, uygulama üzerinden de takip etme imkanı bulmaktadırlar. Ancak bir kişiyi takip etmek sadece o kişiye ait paylaşımları görebilmeyi sağlar ve akış içinde takip ettiğiniz kişileri görebilirsiniz.

Instagram profilime kim baktı uygulamaları çalışıyor mu?

İnternet aramasında karşımıza birçok internet sitesi ve bunun kesin çözüm olduğunu iddia eden uygulama ile karşılaştık. Özellikle “Stalk” yapmaya yönelik kullanıcıların isteklerine yönelik benzer içerikli siteler ve uygulamalar karşımız çıktı.

Instagram profilinize bakanlar kimler bulmanız mümkün mü?

Bununla ilgili olarak bir çok video sonucu ile karşılaştık. Bunların çoğu kesin olarak bunu gösterebileceklerini iddia eden sitelerdi. Veya Instagram’da profilinizi ziyaret edenleri görebileceğinizi kanıtlamaya çalışan sadece takipçi arttırmaya yönelik içerikler olarak karşımıza çıktı.

instagram profilinize kimler baktı merak ediyor musunuz?

Instagram profilime kim baktı Mobil Uygulamaları

Instagram uygulamaları içinde de “Instagram hesabınıza bakanları görme” isimli bir çok uygulama mevcuttur. Bu uygulamaları özellikle Google Play mağazasında arattığımızda, çoğunun APK uzantılı olarak Google Play haricinde indirilebilir olduğunu gördük.

Apk uzantılı bu uygulamalar güvensiz olarak nitelendirilir ve risklidir. Apk uzantılı dosyalar cihazınıza ve kişisel güvenliğinize zarar verebilmektedir.

instagram profilime kimler baktı uygulamalarını kullanırken dikkatli olmanız gerekir

Instagram profili gizliliğine önem verir?

Hemen söyleyelim ki, Instagram uygulamasında, sizin profilinize bakan kişileri göstermek gibi bir özellik yoktur.

İnternet üzerinde bu şekilde bir çok internet sitesi, uygulama vb. şeyle bulunmaktadır, bu uygulamaların bir çoğu size ve kişisel bilgilerinize zarar verecek niteliktedir.

Yaptığımız internet araştırmalarında da, karşımıza çıkan sonuçları değerlendirdiğimizde, profilinize bakanları görebileceğinizi iddia eden site ve servislerin çoğu çalışmamaktadır.

Instagram’da bir kişiyi takip etmek sadece kendi hesabınızın bir özelliğidir. O kişinin sayfasını ziyaret ederek paylaşımlarına baktığınızda, profil sahibi kişinin bundan haberi olmaz. Instagram buna müsaade etmez.

Aradığınız sorunun cevabı budur. Instagram’da profilinize bakanları bu sebeple görmeniz mümkün değildir.

Instagram’da profilinizi ziyaret edenleri size bildirmeyi vaat edenler devreye giriyor ve sizi suiistimal etmek için bazı servisler veya sahte sayfalar hazırlıyorlar. Bu durumdan en azından korunmak ve bazı tuzaklara düşmemek için yapmanız gereken şey ise bunlardan uzak durmak olacaktır.

Instagram Profilime kim bakmış

Instagram profiliniz size özel bir profildir, profilinize kim baktı merek ediyor olabilirsiniz, ancak bunu öğrenmenin bir yolu maalesef bulunmuyor. Instagram Profilinize kimin baktığını öğrenmek için web ortamında yapacağınız aramalar sonucunda, genellikle karşılaşacağınız şey sadece virüs yada zararlı bir yazılım olacaktır. Web üzerinden veya Mobil uygulama üzerinden bir uygulamaya Instagram gibi bir uygulama içinde olmayan bir özelliğe ulaşmanız mümkün değildir.

İnsan doğası gereği, kendisi ile ilgili olan bir duruma bakanları merak ediyor, bunun sonucu olarak Instargram profillerini ziyaret edenleri görmek ve buna göre bir fikir elde etmek istiyor, bunda şaşılacak bir şey yok elbette ama bu durum sizi kişisel güvenliğinizi tehlikeye atacak pozisyonlar içine atıyorsa burada dikkatli olmak gerekiyor.

Instagram profilime kim baktı gibi sorularla zamanınızı harcamayınız, var olan hiçbir uygulama veya 3.parti bir yazılım size bu bilgiyi vermez.

Instagram giriş bilgileriniz tehlikeye atmayın.

Sadece resmi Instagram web sitesi üzerinden giriş yapın, web tarayıcınızda https olmasına ayrıca yeşil kilit işareti olmasına ve instagram.com bağlantısı üzerinden giriş yapın, bunun dışında hiçbir siteye giriş bilgilerinizi kullanarak giriş yapmaya çalışmayınız.

İster Web üzerinden, ya da Google Play mağazasında gördüğünüz bir uygulama ile, yada Apple Store’da gördüğünüz bir IOS uygulaması olsun, bu konuda hiçbir araç size yardımcı olmayacaktır.

instagram’da Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.