MobilShift

Instagram kullanıcı adı bilgisi değiştirmede 14 gün kuralı nedir?

07.01.2022
139
Instagram kullanıcı adı bilgisi değiştirmede  14 gün kuralı nedir?

Instagram kullanıcılarının birçoğu “ad” ve “kullanıcı adı” kısmını birbirine karıştırıyor. Son günlerde 14 gün kuralına takılan birçok kullanıcı bulunuyor. Peki 14 gün kuralı nedir? Instagram kullanıcı adı bilgimi ne kadar sıklıkla değiştirmeme izin verir? gibi sorularınızın cevapları yazımızda bulunmaktadır.

Instagram’da adınızı ve kullanıcını adınızı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ancak bu değişiklikleri sıklıkla yapamazsınız. Bunun bir süre sınırı olduğunuz biliyor muydunuz?

Bu yazıda sıklıkla Instagram kullanıcı adı veya ad bilgisini değiştirmek isteyen kullanıcılara hitap edecek bilgilere yer vereceğiz. 

Instagram kullanıcı adı ve ad bilgisi nedir?

Instagram’a kaydolurken hem “ad” hem de “kullanıcı adı” belirleriz. Bu iki alanın birbirlerinden farkı nedir? Bundan biraz bahsettikten sonra kullanıcı adı değiştirme sürelerini belirtelim ve yazımıza başlayalım.

İnstagram ad bilgisi nedir?

Instagram “ad” bilgisi benzersiz olmak zorunda olmayan hatta boş bile bırakabileceğiniz bir alandır. Instagram “profili düzenle” ayarlarından girebileceğiniz Instagram profil ayarları kısmında ilk alan olan kısım “ad” kısmıdır.

Instagram’da hesap tanımlamak için iki çeşit alan vardır.

  • Ad bilgisi
  • Kullanıcı adı bilgisi

Ad bilgisi dediğimiz gibi, herhangi bir isim veya işletme adı olabilir. Hatta bu alan boş bile bırakılabilir. Ad bilgisi Instagram profilinizin üstünde yer alır. Ad bilgisi arama sonuçlarında kullanılan bir alan değildir. 

Instagram’da  “Ad” değiştirme süresi veya kısıtlaması var mı?

Evet, 14 gün kuralı diye bahsettiğimiz kural “ad” bilgisi içinde geçerlidir. 14 gün boyunca ad bilgini sadece 2 kez değiştirebilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Bilgisi Nedir?

Instagram kullanıcı adı, benzersiz bir isme sahip olmalıdır. Benzersiz demek ne anlama geliyor? elbette buraya yazacağınız isim ya da marka benzersiz yani eşsiz olmalıdır. Daha önce biri tarafından alınmış ve kullanılan bir ismi Instagram’da kullanıcı adı olarak alamazsınız.

Instagram Kullanıcı Adımı Değiştirebilir miyim?

Bu sorunun cevabı kesinlikle “evet” Instagram kullanıcı adınızı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ancak bu değişiklikte uymanız gereken 14 gün kuralı mevcuttur. Instagram kullanıcı adınızı 14 gün içinde sadece 2 kez değiştirebilirsiniz. 

Eğer son 14 gün içinde 2 kez kullanıcı adınızı değiştirmişseniz, yeni bir değişiklik yapmak için 14 gün beklemez zorundasınız.

Instagram’da kullanıcı adı değişikliği için gün sınırına takılmış olan kullanıcılar ne yapabilir? Bunun bir istisnası var mı? Maalesef bu sorunun cevabı hayır. Bu değişiklik sınırına takılan kullanıcılar 14 gün boyunca yeni bir değişiklik yapmak için beklemek zorundalar.

Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.