MobilShift

Instagram Facebook ile Nasıl Giriş Yapılır

24.04.2018
160
Instagram Facebook ile Nasıl Giriş Yapılır

Instagram Facebook ile giriş nasıl yapılır? Instagram hesabına en kolay giriş yöntemi, Facebook hesabı ile giriş yapmaktır. Elbette bunun için bir Facebook hesabınızın olması gereklidir. Ancak bir çok kullanıcının Facebook hesabı olduğu düşünüldüğünde, bu giriş yöntemi en mantıklı ve kolay yöntem olarak öne çıkmaktadır.

Bizde bu yazıda, size Instagram’a Facebook ile kolayca nasıl giriş yapabilirsiniz, resimli olarak anlatmak istedik, ister Web tarayıcınızdan, isterseniz Mobil cihazlardaki Instagram uygulamasından, var olan Facebook hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Instagram Facebook ile  Nasıl Giriş Yapabilirim?

Bu çok kolay bir işlemdir, ilk olarak web arayıcı üzerinden bu işlemin nasıl yapılacağını anlatalım. Instagram web sitesinde yer alan “Facebook ile Giriş Yap” butonuna tıklayın, açılan pencereden, Facebook hesap bilgileriniz ile oturum açın ve Instagram için gerekli izinleri verin hesabınız açılacak ve hemen giriş yapmış olacaksınız.

İkinci adımda, Facebook hesabınızda bir oturum açmanız gereklidir, bu alanda, kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açın. Bu alanda eğer Facebook hesabınız yoksa, yeni bir hesap açmanızda mümkündür.

Günümüzün popüler uygulamalarından olan Instagram kullanmaya karar verdiniz. Ama nasıl ve ne yapacağınızı tam olarak bilmiyorsunuz. O zaman gelin birlikte Instagram hesabınıza nasıl giriş yapabilirsiniz anlatalım.

Instagram kullanabilmek için öncelikle bir hesaba sahip olmanız gereklidir. Daha sonra Instagram hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız gereklidir.

Peki Instagram hesabımı nasıl oluşturacağım? Instagram hesabına giriş yapmanın iki yolu bulunur. Bunlar,  Instagram’a bir form doldurmak suretiyle kaydolmak. Veya Facebook hesabınızı kullanarak giriş yapmaktır.

Instagram hesabınızı oluşturmak için Facebook hesabınızı kullanmak istiyorsanız bu durumda bir Facebook hesabınızın olması gerekmektedir.

Facebook oturumunuzun açık olması yani giriş yapmış olmanız ayrıca gerekmektedir. Şimdi adım adım anlatmaya başlayım. Daha fazla yardıma ihtiyaç olan kullanıcılar için aşağıda resimli bir şekilde “Instagram’a Facebook ile nasıl giriş yapılır” anlatılmaktadır.

Instagram’a Facebook ile giriş yapmak için Web üzerinden Instagram resmi sayfasına giderek buradan “Kaydol” bağlantısını kullanarak işleme başlayınız.

instagram giriş

Instagram’a Kaydol bağlantısı ile birlikte karşınıza bir kayıt formu gelir.

Bu formda size kayıt için iki seçenek sunulmaktadır. Bu iki seçenekten ilkinde kayıt bilgilerini ekrandaki forma girmektir. Diğer seçenek ise Facebook ile kayıt seçeneğidir. Bu seçeneklerden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Biz burada Facebook ile giriş yapma seçeneğine tıklayarak devam edeceğiz.

Facebook ile Giriş Yap” seçeneğine tıklayarak işleme devam ediniz. Bu aşamadan sonra Facebook hesap bilgilerinizi girmeniz ve gerekli izinleri vermeniz gerekmektedir.

instagram giriş yapma

  • Karşınıza gelen Facebook giriş ekranında yer alan bilgileri doldurun.
  • Daha sonra Instagram için gerekli izinleri verin,
  • Bu işlem ardından giriş işleminiz gerçekleşecektir.

instagram facebook girişi

Bu şekilde Facebook bilgilerimizi kullanarak Instagram’a giriş yapmış olduk. Dilersek diğer seçeneği de kullanabilirdik, Sonuç olarak her iki işlemde de Instagram hesabımıza giriş yapmış oluruz.

Instagram Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Bu işlem için uygulamanız gereken yönergeler şu şekildedir.

  • İlk olarak Facebook kayıtlı e-posta adresimizi öğrenmeliyiz, bunun için;   Facebook > Ayarlar > Genel sekmesi altında kayıtlı e-posta adresinizi bulun.
  • Mevcut Instagram hesabınıza giriş yapmış durumdaysanız çıkış işlemlerini yapın.
  • Daha sonra Ana ekranda bulunan “Giriş yapmak için yardım al.” tıklayın.
  • Karşınıza gelen  “Hesabına Eriş” kısmından “Kullanıcı Adı veya E-posta Kullan” seçeneğine tıklayın.
  • Şimdi “Facebook’a kayıtlı e-posta adresinizi” girin ve üstteki “Ok” işaretine tıklayın.
  • Son olarak E-posta Gönder seçeneğini seçin.
  • Instagram tarafından size gönderilen e-postayı açın ve “İsterseniz Instagram şifrenizi yenileyebilirsiniz.” bağlantısına tıklayın ve Instagram safrasında yeni şifrenizi belirleyin.

Bu yazıda Instagram hesabımıza Facebook ile giriş yapma nasıl yapılır resimli olarak anlatılmıştır. Kafanıza takılan ve yardıma ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgi için yorum yapabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.