MobilShift

İnstagram dondurma | Hesabı kapatma

11.05.2016
161
İnstagram dondurma | Hesabı kapatma

İnstagram hesabınızı kapatmak için neler yapmanız gerekiyor, İnstagram nasıl kapatılır? Açmış olduğunuz bir İnstagram hesabını nasıl kapatabiliriz?

İnstagram açtınız ama herhangi bir sebep ile kapatmayı düşünüyorsunuz, o zaman hesabınızı dondurmanız gerekmekte. Bu yazımızda ise İnstagram hesabınızı dondurma ve daha sonra kapatma işlemi nasıl yapılmaktadır, resimli olarak anlatılmaktadır.

İnstagram hesabınızı silme işleminizi Mobil uygulamadan silemezsiniz, hesabınızı silmek için bir bilgisayardan işlem yapmanız gerekmektedir. İnstagram hesap silmek için hesabınızı kullanabiliyor olmanız gerekmektedir, yani hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

İnstagram hesabınızı sildiğiniz zaman, profiliniz başta olmak üzere, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz ve tüm veriler kalıcı olarak silinecektir ve bir daha aynı isimli hesap açamazsınız.

İnstagram hesabı kapatma

Size ait olan bir İnstagram hesabını, kapatmak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken geçici olarak kapatma işlemi olacaktır, aslında İnsatgaram hesabı dondurma olarak adlandırabileceğimiz bu işlem ile var olan hesabımızı geçici olarak kapattıktan sonra, devamında tamamen kapatmış olacağız. Şimdi ise bir İnstagram hesabı nasıl kapatılır, resimli olarak anlatalım.

İlk olarak https://instagram.com/accounts/edit/ adresine tıklayarak, hesap kapatma sayfasına ulaşıyoruz, burada önemli olan nokta ise hesabımıza giriş yapmış olmamız gerekmekte, yani İnstagram da oturum açarak giriş yapmış olmalıyız, yoksa giriş yapmadığımız bir hesaba müdahale etmemiz mümkün değildir. İnstagram kapatma sayfasına girdiğimizda ise karşımıza “Hesabını Geçici Olarak Kapat” şeklinde bir sayfa çıkacaktır.

İnstagram dondurma mobil

Bu sayfada hesabını kapatmak için bir neden seçmeniz istenir. Açılır kutuda bulunan seçenekler içinden size uygun olan bir seçeneği seçin, ardından altında yer alan kutucuğa ise mevcut şifrenizi yazmanız gereklidir. Bu alanları doldurduktan sonra “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna basın.

İnstagram dondurma mobil-2

İnstagram hesabınızı kapatmak için son bir adım kaldı, burada hesabınızı geçici olarak kapatmak için son bir uyarı verilir. İnstagram hesabınızı kapatma işlemi için devam etmek için “Tamam” butonuna basın.

İnstagram dondurma mobil-3

İnstagram hesabınız geçici olarak kapatılmıştır. 30 gün süreyle hesabına giriş yapmazsan hesabın kalıcı olarak kapatılacaktır ve kullanıcı adın, paylaşımların, arkadaşların ve tüm verilerin geri alınmamak suretiyle silinecektir.

Eğer 30 Günlük süre içinde hesabına, normal yollarla giriş yaparsan, hesabın tekrar aktif hale gelecektir ve normal şekilde kullanılabilir olacaktır. Bu işlemden sonra İnstagram hesabını kapatmak istersen, aynı işlemleri baştan yapman gereklidir.

İnstagram dondurma mobil-4

İnstagram hesabınız silindikten sonra, hesabınızı tekrar etkinleştiremezsiniz ve aynı kullanıcı adı ile tekrar bir hesap açamayacağınızı unutmayınız.

İnstagram hesap şifrenizi hatırlamıyorsanız, hesabınızı İnstagram sizin adınıza silemez, bu yüzden hesabınızın şifresini tekrar aldıktan, giriş yaptıktan sonra bu anlatılan işlemleri yapmalısınız.

İnstagram Hesabı Kapatma

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.