MobilShift

Instagram da Engellendiğimi Nasıl Anlarım

06.06.2019
130
Instagram da Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Instagram’da engellendiğinizi anlamak çok kolay ve basittir. Instagram’da engellendiğinizden şüpheleniyorsanız, beni kim engelledi veya acaba engellendim mi gibi sorularınız varsa ve cevap arıyorsanız, denemeniz gereken basit bir yöntem ile bunu anlayabilirsiniz.

Instagram’da bir kişinin sizi engellediğini düşünüyorsanız denemeniz gereken bir kaç yöntem ve yol bulunur. Bunları uyguladıktan sonra engellendiğinizi kesin olarak öğrenebilirsiniz.

Şimdi gel gelelim İnstagram’da sizi engellediğini düşündüğünüz kişi ile ilgili olarak yapmanız gerekenlere. Bu yazı içeriğinde bu bilgiler bulacaksınız. Aşağıda Instagram’da engellendiğinizi anlamak için yapmanız gereken işlemleri kolayca uygulayarak hemen öğrenebilirsiniz.

Instagram’da Beni Kim Engelledi?

Instagram’da engellenmeniz, karşı tarafa ait herhangi bir içeriği görmenize ve direkt mesaj alıp göndermenize engel olmaktadır. Instagram’da engellendiğiniz kişi ile Instagram üzerinden hiçbir şekilde irtibat kuramaz ve yaptığı paylaşımları göremez, durum paylaşımlarını da görüntüleyemezsiniz. Ayrıca sizin yaptığınız güncellemeler ve durum paylaşımlarını sizi engelleyen kişi göremez.

Daha önce profilini gördüğünüz kişileri artık göremiyorsanız aradığınız halde sonuçlarda gözükmüyorsa, mesaj gönderme de sıkıntı yaşıyorsanız bu durumda kesin olarak bu durumu anlayabilmek için yapmanız gerekenler şu şekildedir.

Şimdi gelelim sizi engelleyen kişileri nasıl görebilirsiniz veya engellendiğinizi nasıl anlayabilirsiniz? Instagram’da sizi engelleyenleri görmek ve bunu anlamak için herhangi ekstra bir uygulama ya da programa gerek yoktur.

instagram beni kim engelledi

instagram engellendim mi

Bunu anlamak için direkt olarak sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profiline girerek bunu anlayabilirsiniz. Bu amaçla hizmet verdiğini söyleyen üçüncü şahıslara ve uygulamalara bu sebeple itibar etmeyiniz.  Özellikle bu Instagram’da sizi engelleyenleri göstereceğini söyleyen ve sizden hesap bilgilerinizi, kullanıcı adı ve şifrenizi isteyenler asla bu bilgileri vermeyiniz.

Bu taktirde, mevcut hesabınız üçüncü şahısların eline geçecektir ve kişisel güvenliğiniz tehlikeye düşecektir. Bu uyarımızı da yaptıktan sonra, şimdi gelelim Instagram’da sizi engelleyenleri nasıl anlayabilirsiniz konusunu anlatmaya.

Instagram’da Engellendiğinizi Anlama Yolu

Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profiline girin ve sizi engelleyen kişinin profilini arama yaparak arayın. Kişi sizi engellediğinde zaten büyük olasılıkla arama sonuçlarında görüntülenmeyecektir. Ancak sadece bu veri sizin engellendiğiniz anlamına gelmeyecektir. Çünkü bir ihtimal kişi profilini tamamen kapatmış olabilir. Kesin olarak engellediğinizi anlamak için bakmanız gereken bir veri daha vardır.

Instagram’da engellediğinizi anlamanın kesin yolu kişinin profiline girdiğinizde fotoğraf paylaşımları olduğu halde, ‘Görüntülenecek içerik yok‘ mesajı alıyorsanız, ne yazık ki bu engellendiğiniz anlamına geliyor.

Bu sebeple artık başka herhangi bir yöntem ve yol denemenize gerek kalmıyor ve o kişinin sizi engellediği anlamına geliyor.

Instagram profilime kim baktı nasıl görebilirim?

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.