MobilShift

İnstagram da Ekran Görüntüsü [SS] Alınca Bildirim Gider mi

03.09.2018
111
İnstagram da Ekran Görüntüsü [SS] Alınca Bildirim Gider mi

İnstagram’da SS (ScreenShot) alınca karşı tarafa bildirim gider mi? Elbette gitmiyor ama biz gene bu sorunun cevabını biraz tartışalım. Instagram’da ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gittiğine dair söylentiler kullanıcıları tedirgin ediyor.

Bu tarz haberlerden sonra birçok Instagram kullanıcısı SS alırken eminim tedirgin olmuştur. Ancak rahat olmanızı kesinlikle öneririz. Çünkü Instagram’da SS alınca karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmez.

Teknik olarak, İnstagram ya da farklı bir yazılım olsun fark etmez, ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa hiç bir şekilde bildirim gidebilir, sebebi ise çok basit, SS işlemi telefondan yapılan ve uygulamaya ait bir işlem olduğu içindir.

Bir uygulamayı telefonunuza kurduğunuzda verdiğiniz erişim ayarları gereği, telefonunuzda bildiğiniz ya da bilmediğiniz birçok yazılımı ve donanımı çalıştırabilir. Bunlardan bir tanesi de Screenshot denen ekran görüntüsü alma işlemidir.

instagram ss bildirim

İnstagram Ekran Görüntüsü Alma bildirimi Nereden Çıktı?

İnstagram yakın zamanda buna yönelik bir test başlatmış ve bunu resmi olarak duyurmuştu, ancak henüz bu uygulamayı hizmete sokmadı. Yani böyle bir güncelleme yapılabileceği ve test edildiği doğru ancak, ekran görüntüsü alma bildirim uygulamasını hizmete henüz sokmadı.

instagram ss bildirim

İçiniz rahat olsun, İnstagram’da ekran görüntüsü aldığınız zaman, fark etmez ister akış, isterseniz hikayelerin SS alındığında karşı tarafa bir bildirim gitmesi şu an için söz konusu değildir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.