MobilShift

İnstagram da Beğeni Sayısı Nasıl Görülür 2019

07.05.2019
7
İnstagram da Beğeni Sayısı Nasıl Görülür 2019

İnstagram’da Beğeni Sayısı Öğrenme

İnstagram’a gelen yeni bir özellik sayesinde artık, yapılan paylaşımların beğeni sayıları takipçiler tarafından ya da farklı kullanıcılar tarafından görülemeyecek. Buna göre artık yapılacak olan her paylaşımın beğeni sayılarını sadece paylaşan kişi görecek.

İnstagram’ın en önemli, özelliklerinden bir tanesi de, yapılan her türlü paylaşımın takipçiler tarafından görülebilmesidir. Eğer İnstagram hesabınız gizli değilse, tüm kullanıcılar hem paylaşımları hem de kimlerin beğendiğini rahatlıkla görebilmekteydi.

İnstagram, getireceği yeni özellik sayesinde artık, takipçilerine beğeni sayılarını göstermeyecek ve sadece yapılan paylaşımlar görülebilecek. Bu kararın neden alındığı, ne işe yarayacağı ve diğer takipçilerin bu beğeni sayılarını görebilmesinin bir yönteminin olup olmadığını yazımızın içeriğinde bulabileceksiniz.

İnstagram’da Beğeni Nedir?

İnstagram kullanıcıları açtıkları hesap sayesinde, resim, video gibi medyaları ve düşünceleri ile birlikte paylaşarak diğer insanlarla etkileşime geçmeyi sağlayan oldukça popüler bir iletişim aracıdır. İnstagram’da kullanıcılar, birbirlerini de takip etmek suretiyle, bu paylaşımları rahatlıkla görebilirler. Buradaki amaç, yapılan sosyalliklerin ve düşüncelerin takipçilere ulaştırılmasıdır.

İnstagram’da eğer hesabınız gizli bir hesap değilse, sizi takip etmeyen kullanıcılar da bu içerikleri rahatlıkla görebilirler. Burada yapılan paylaşımlar genelde, resim ve video gibi medya paylaşımlarıdır. İnstagram’da yapılan paylaşımları beğenmek için resme çift tıklamak yeterlidir, bu şekilde karşı tarafın paylaşımı beğenilmiş olur.

Her beğeni altında ise, bu paylaşımı beğenen kişilerin sayısı ve kimlerin beğendiği görülmektedir. Bu özellik ile kişi tarafından yapılan paylaşımlar sayesinde etkileşmiş olacaklardır.

İnstagram Beğeni Sayısını Kaldırdı mı?

Yeni alınan bir karar ile artık sadece beğeni sayısına odaklı olan paylaşımlarında önüne geçmek amacı ile alınan bir karar gereği, beğeni sayısı ve beğenenleri sadece bu paylaşımı yapan hesap sahibi yapacak.

Hesabı takip etseniz de etmesenizde artık beğenilerinizin sayısını sadece paylaşımı yapanın kendisi yani hesap sahibi görebilecektir. İnstagram bu yeni uygulamaya kademeli olarak geçmeye başladı, kısa süre içinde de, tüm ülkelerde bu özelliğin kullanılması bekleniyor.

instagram beğeni sayısı görme

İnstagram Beğeni Sayılarını Görme

İnstagram’da Beğeni Sayısı Nasıl Görülür?

İnstagram’da, beğeni sayısının görülmesi, yukarıda anlattığımız gibi, mümkün olmamaktadır, ancak bu beğeni sayılarını size göstereceğini iddia eden birçok site veya servis olacaktır. Bu yazıda gizli olan bu bilgilere erişimi görebileceğinizi iddia eden site veya servislerin durumu hakkında sizlere bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Her servis, uygulama ya da hizmette ne olursa olsun, uygulama tarafından size gösterilmeyen bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından sizlere gösterilmesi mümkün değildir. Bunu iddia eden kişi veya kuruluşlar eğer bunu yasal olarak yapmak için bir izin almadılarsa, size bu bilgileri kimse hiç bir şartta gösteremez.

Bunu iddia eden kişilerin amacı, ya sizi bu şekilde sitelerine çekerek kullanıcı kazanmaktır ya da kişisel bilgilerinizi elde etmeye ve sizi dolandırmaya ya da hesabınızı ele geçirmeye çalışacak kişilerdir. Bu kişilere asla ve katiyen itibar etmemeniz önerilir.

İnstagram’da Gizlenen Beğeni Sayısını Nasıl Göreceğim?

Yukarıda ayrıntılı olarak anlattığımız bilgilere dayanarak, İnstagram’da bu bilgiyi görmeniz mümkün olmayacaktır. Bu sebeple hem zamanınızı boşa harcamamak adına, hem de kişisel bilgilerinizi üçüncü şahısların eline geçmesini önlemek adına, bu tür site veya uygulamalara itibar etmeyiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.
error: Content is protected !!