MobilShift

İnstagram Beğeni Sayısını Görme

02.05.2019
112
İnstagram Beğeni Sayısını Görme

Instagram’da beğeni sayısı nasıl öğrenilir? Instagram’a gelen yeni bir özellik sayesinde artık, yapılan paylaşımların beğeni sayıları takipçiler tarafından ya da farklı kullanıcılar tarafından görülemeyecek. Buna göre artık yapılacak olan her paylaşımın beğeni sayılarını sadece paylaşan kişi görecek.

Instagram’da bildiğiniz gibi, artık yapmış olduğunuz paylaşımların kimlerin beğendiği ve kaç beğeni sayısına ulaştığını görmeniz mümkün olmuyor.

Instagram’ın en önemli, özelliklerinden bir tanesi de, yapılan her türlü paylaşımın takipçiler tarafından görülebilmesidir. Eğer Instagram hesabınız gizli değilse, tüm kullanıcılar hem paylaşımları hem de kimlerin beğendiğini rahatlıkla görebilmekteydi.

Peki Instagram’da resimleri, videoları kimlerin beğendiğini nasıl ve kaç beğeni aldığını nasıl görebileceğiz. Bu yazıda size, Instagram’ın yeni getirdiği bu özelliği ve detaylarını anlatacağız.

Artık Instagram yapmış olduğunuz paylaşımlarda, beğeni sayılarını sadece paylaşan tarafın göreceği şekilde düzenlemek suretiyle değiştirecek. Buna göre, sizi takip edenler, beğeni sayılarını göremeyecek.

Instagram , getireceği yeni özellik sayesinde artık, takipçilerine beğeni sayılarını göstermeyecek ve sadece yapılan paylaşımlar görülebilecek. Bu kararın neden alındığı, ne işe yarayacağı ve diğer takipçilerin bu beğeni sayılarını görebilmesinin bir yönteminin olup olmadığını yazımızın içeriğinde bulabileceksiniz.

Instagram’da Beğeni Nedir?

Instagram kullanıcıları açtıkları hesap sayesinde, resim, video gibi medyaları ve düşünceleri ile birlikte paylaşarak diğer insanlarla etkileşime geçmeyi sağlayan oldukça popüler bir iletişim aracıdır. Instagram ‘da kullanıcılar, birbirlerini de takip etmek suretiyle, bu paylaşımları rahatlıkla görebilirler. Buradaki amaç, yapılan sosyalliklerin ve düşüncelerin takipçilere ulaştırılmasıdır.

Instagram ‘da eğer hesabınız gizli bir hesap değilse, sizi takip etmeyen kullanıcılar da bu içerikleri rahatlıkla görebilirler. Burada yapılan paylaşımlar genelde, resim ve video gibi medya paylaşımlarıdır. Instagram ‘da yapılan paylaşımları beğenmek için resme çift tıklamak yeterlidir, bu şekilde karşı tarafın paylaşımı beğenilmiş olur.

Her beğeni altında ise, bu paylaşımı beğenen kişilerin sayısı ve kimlerin beğendiği görülmektedir. Bu özellik ile kişi tarafından yapılan paylaşımlar sayesinde etkileşmiş olacaklardır.

Instagram Beğeni Sayısını Kaldırdı mı?

Yeni alınan bir karar ile artık sadece beğeni sayısına odaklı olan paylaşımlarında önüne geçmek amacı ile alınan bir karar gereği, beğeni sayısı ve beğenenleri sadece bu paylaşımı yapan hesap sahibi yapacak.

Hesabı takip etseniz de etmemenizde artık beğenilerinizin sayısını sadece paylaşımı yapanın kendisi yani hesap sahibi görebilecektir. Instagram bu yeni uygulamaya kademeli olarak geçmeye başladı, kısa süre içinde de, tüm ülkelerde bu özelliğin kullanılması bekleniyor.

instagram beğeni sayısı görme

İnstagram Beğeni Sayılarını Görme

Instagram’da beğeni sayısı nasıl görülür?

Instagram ‘da, beğeni sayısının görülmesi, yukarıda anlattığımız gibi, mümkün olmamaktadır, ancak bu beğeni sayılarını size göstereceğini iddia eden birçok site veya servis olacaktır. Bu yazıda gizli olan bu bilgilere erişimi görebileceğinizi iddia eden site veya servislerin durumu hakkında sizlere bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Her servis, uygulama ya da hizmette ne olursa olsun, uygulama tarafından size gösterilmeyen bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından sizlere gösterilmesi mümkün değildir. Bunu iddia eden kişi veya kuruluşlar eğer bunu yasal olarak yapmak için bir izin almadılarsa, size bu bilgileri kimse hiç bir şartta gösteremez.

Bunu iddia eden kişilerin amacı, ya sizi bu şekilde sitelerine çekerek kullanıcı kazanmaktır ya da kişisel bilgilerinizi elde etmeye ve sizi dolandırmaya ya da hesabınızı ele geçirmeye çalışacak kişilerdir. Bu kişilere asla ve katiyen itibar etmemeniz önerilir.

Instagram’da Gizlenen Beğeni Sayısını Nasıl Göreceğim?

Yukarıda ayrıntılı olarak anlattığımız bilgilere dayanarak, Instagram ‘da bu bilgiyi görmeniz mümkün olmayacaktır. Bu sebeple hem zamanınızı boşa harcamamak adına, hem de kişisel bilgilerinizi üçüncü şahısların eline geçmesini önlemek adına, bu tür site veya uygulamalara itibar etmeyiniz.

İnstagram beğeni sayısını öğrenme uygulamaları

Instagram’da beğeni sayısını göreceğini iddia eden bir çok site ve servis yakın zamanda hizmete girecektir ve Instagram beğeni sayısını görebileceğinizi söyleyeceklerdir ve bununla ilgili olarak sizi yönlendirmeye çalışacaklardır. Bu tarz sitelerin size söylediklerini yapmanız kişisel güvenliğiniz adına risk oluşturacağı için bunlara itibar etmemeniz yönündedir.

Size Instagram beğeni sayılarını gösteren,  uygulama, web hizmeti ya da buna benzer herhangi bir hizmet vereceğini söyleyen kişilere asla, Instagram şifrenizi, kullanıcı adınızı vermeyiniz veya bu amaçla hazırlanmış olan sitelere bu bilgileri vererek giriş yapmaya çalışmayınız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.