MobilShift

İnstagram Arşivlenen Fotoğraflar

İnstagram Arşivlenen Fotoğraflar

instagram arşivlenen fotolar nerede yer alıyor? İnstagram hikâyelerinde ve profilinizde paylaşılan resimleri dilerseniz sadece kendinizin göreceği şekilde arşivlenebilir.

Hikayeler için belirlenmiş sürede kaybolan hikayeler görüntülenmese de, eğer arşivlerseniz arşivlenmiş resimler bölümünden görebiliyorsunuz.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu arşivleme işleminin, kullanıcı tarafından manuel olarak yapılmasının gerekliliğidir. İnstagram otomatik olarak bir arşivleme işlemi yapmaz, ancak kullanıcı dilediği fotoları kendisi arşivleyerek saklayabilir.

Bu sayede İnstagram’da bulunan arşivleme özelliği sayesinde hikâyeler ve gönderiler sadece sizin görebileceğiniz bir şekilde arşivlenmektedir.

İnstagram profilinizde arşivlerinize ulaşmak için, saat simgesine dokunmanız gerekmektedir, burada arşivlediğiniz fotolarınıza ulaşabilirsiniz.

Ancak İnstagramda fotoları arşivlemek için yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlem nasıl yapılır, yazımızın içeriğinde yer almaktadır.

instagram arşivi nerede

İnstagram arşivleme iki tür paylaşım için gerçekleşmektedir, bunlar paylaşmış olduğunuz fotolar ve paylaştığınız hikayeler’dir.

İnstagram hikâyeleriniz ve paylaştığınız resimleri, kaybolmamaları için veya daha sonradan paylaşmak için arşivleyerek saklamanız mümkün olabilmektedir.  Arşivlenmiş fotoları daha sonra Arşiv kısmından bularak görebilmeniz ve tekrar paylaşmanız da mümkündür.

İnstagram Resim Arşivleme

İnstagramda bir paylaşımınızdaki resmi arşivlemek için, paylaştığınız resme gelerek, yukarı bölümde ok ile işaretlenmiş olan üst üste üç nokta işaretine dokunmanız gerekmektedir.

Ardından açılır menüden “Arşivle” seçeneğine dokunarak bu paylaşımınızdaki resimleri – Foto’ları arşivleyebilirsiniz.

İnstagram Arşivlerini Görmek

İnstagram’da arşivlediğiniz gönderi veya hikayeler arşivlerine ulaşmak ve görüntülemek içinde, profilinizdeki saat simgesine dokunmanzı gereklidir.

Burada ok ile işaretli kısımdan, “Hikayeler Arşivi” “Gönderi Arşivi” seçenekleri arasından geçiş yaparak, arşivlerinize ulaşabilirsiniz.

instagram arşivlenen fotolar

 İnstagram arşivlediğiniz fotoları sadece siz görebilirsiniz. Bunun içinde profilinizde yer alan arşiv ikonuna dokunmanız yeterlidir.

İnstagram’da arşiv özelliğini kullanabilmeniz için fazladan bir ayar yapmanız gerekmez, arşiv özelliği İnstagram’da varsayılan bir özellik olarak kullanılmaktadır.

Daha önce paylaşmış olduğunuz hikâyelerinizi kapsayacak şekilde, tüm paylaştığınız hikâyeleriniz bu bölümde listelenmektedir, ancak burada yer alan hikaye paylaşımlarınız, paylaşım bittikten sonra başkaları tarafından görülemez sadece hesap sahibi tarafından görüntülenmektedir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.