MobilShift

İnstagram Açın Kaydolun ve Giriş Yapın

13.10.2015
113
İnstagram Açın Kaydolun ve Giriş Yapın

Instagram hesap açma ve kayıt nasıl yapılır? Instagram için hesap açmak için neler yapılır? Instagram hesabınız yok ve almak istiyorsunuz. O zaman Instagram hesap açmak için yazımızı okuyun ve detayları okuyarak uygulayın.

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram için hesap açma ve kaydolma kılavuzunu sizler için hazırladık. Yazımızı okuduktan sonra, bir Instagram hesabı nasıl açılır konusunda fikir sahibi olacak ve kolayca bir hesap açmış olacaksınız.

Instagram hesabı nasıl açılır?

Instagram açma ve kaydolma için, işlem adımlarını görebilirsiniz. Ardından kolayca bir hesaba sahip olabilirsiniz. Instagram hesap açmak ve kullanmak için, aşağıdaki işlem adımlarını takip ediniz.

Instagram hesabı açabilmek için yapmanız gereken işlemler şunlardır. Instagram mobil bir uygulamadır, bu yüzden mobil bir cihazdan kayıt olabilirsiniz.

Apple IOS ve Android işletim sistemi fark etmez uygulamayı indirerek hemen kaydolabilirsiniz. Instagram hesabınıza web sayfası üzerinden giriş yapabilirsiniz. Ancak öncelikle mobil üzerinden bir kayıt işlemi yapmanız gerekmektedir.

Instagram Facebook ile giriş nasıl yapılır?

Bu aşamada dilerseniz Instagram uygulamasına varsa Facebook hesabınızı kullanarak “Giriş” yapabilirsiniz. Facebook ile Instagram’a giriş daha kolay ve basit bir yoldur. Facebook hesap bilgileriniz ile sadece “Facebook ile giriş yap” butonuna basarak hemen giriş yapabilirsiniz.

instagram hesap açma ve kaydolma ile hemen başlayabilirsiniz

İnstagrama Facebook ile giriş yapabilmek için daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, “Facebook ile Instagram girişi nasıl yapılır?” isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram hesabı nasıl açılır?

Instagram için kaydolma işlemi için bir kaç platform bulunur. Bunlar Web tarayıcı üzerinden veya Mobil cihazlardaki Instagram uygulamasından gerçekleşebilir. Hangi platformdan Instagram’a kayıt olacağınız tamamen size kalmıştır.

İster web tarayıcı üzerinden isterseniz mobil uygulamadan fark etmez Instagram’a kayıt olmak isterseniz, doldurmanız gereken bir online form bulunur. Bu kayıt formunda yer alan bilgiler şu şekildedir.

 • Cep telefonu veya E-posta bilgisi
 • Ad ve Soyadı bilgisi
 • Kullanıcı adı
 • Şifre

instagram için kaydolma formu ile hemen kayıt olun ve kullanmaya başlayın

İnstagram Kaydolma İşlemi

Instagram uygulamasını mobil telefonunuza indirin, IOS ve Android indirme linklerini sayfanın altında bulabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını açınız ve “Kaydol” yazan butona dokunun.
 • Instagram uygulamasını açtığınızda, karşınıza çıkan Kaydol’a dokunun
 • Geçerli bir e-posta adresi yazınız. 
 • Instagram için bir ad giriniz, bu alan zorunlu değildir, dilediğiniz bir isim girebilirsiniz. Buradaki bilgi kullanıcı adı değildir.
 • Instagram hesap açmak için, bir kullanıcı adı girin.
 • Instagram kaydolma ve giriş için bir şifre belirleyiniz.
 • Dilerseniz, Instagram profiliniz için bir fotoğraf yükleyin yada kameranızı kullanarak çekin.

Instagram’daki arkadaşlarınızı bularak, takip etmeye başlayabilirsiniz. Facebook’a bağlanarak, buradaki arkadaşlarınızı da ekleyebilirsiniz.

Instagram’a kaydolarak, bir hesap açmak işte bu kadar basit ve kolaydır. Yaşadığınız sorunları ve soruları yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.