MobilShift

İMessages ile Android Cihaz ile Mesajlaşma Mümkün mü?

31.12.2021
93
İMessages ile Android Cihaz ile Mesajlaşma Mümkün mü?

İMessages bilindiği gibi, Apple kullanan cihazlar için geliştirilmiş bir mesajlaşma uygulamasıdır. İphone, Mac, iPad ve iPod Touch gibi cihazlar arasında sınırsız mesajlaşmayı sağlar. Ancak Android bir cihazda çalışmaz. Bir çok kullanıcı İMessage uygulaması ile Android cihazlar arasında mesajlaşma yapmak istemektedir.

Bunun bir yolu var mı, varsa en makul ve uygun yol hangisi bunları anlatalım.

Android bir cihaz üzerinden İMessage çalıştıran bir cihaz arasında mesajlaşma mümkün mü? Bir çok iPhone kullanıcısı için bu durum can sıkıcı olabiliyor. Apple Mac veya iPhone cihazdan, Android cihaza mesaj göndermek uğraş gerektirebiliyor.

İMessage uygulaması ile Mac bilgisayar ile Android bir cihaz arasında iletişim için bunun yollarını araştırıyorlar.

Mac bilgisayardaki İMessages uygulaması, iPhone kullanıcıları için bilgisayar ve telefon arasında iletişim için en kullanışlı ve basit bir yöntemdir.

Ancak Android işin içine girince durum değişiyor. Mac/ İphone arasından Android cihaza ileti göndermek mümkün değil.

Ara bir yazılım veya servis kullanmak gerekiyor. Google Hangouts, Voice gibi uygulamalar bu duruma çözüm gibi gözükse de tam randımanlı ve hızlı çalışmıyorlar.

Peki biz bu durumu nasıl çözebiliriz. Android cihaza ya da bu cihazdan Mac bilgisayara ileti göndermenin birden çok yolu ve yöntemi olsa da en uygun çözüm aşağıdaki vereceğimiz uygulamayı kullanmaktır.

Şimdiye kadar yapılmış en iyi uygulama diyebileceğiniz iChat for SMS Entegrasyonu uygulaması istediğinizi tam olarak veriyor. Mesajlar aracılığıyla bir Android telefondan metin mesajları göndermenize ve almanıza olanak tanıyor.

iChat For SMS Tam olarak Nedir?

Bu uygulama Android cihaz ile iPhone cihaz arasında SMS gönderip almaya yarar. Bu şekilde iki cihaz arasında kesintisiz iletişim sağlar.

Uygulama Android telefonunuzda çalışır ve metin mesajlarınızı Mac’teki Mesajlar uygulamasına iletir. Hizmet size günde ücretsiz 5 (Beş) mesaj hakkı vermektedir.

Ancak bu yeterli gelmediyse ücretli sürüme geçmek gerekir ve bunun bedeli şu an için yıllık 12,99 ABD dolarıdır. Eğer sizin için Mac ve Android mesajlaşması önemli ise bu uygulama tam size göre aşağıdaki bağlantı üzerinden uygulamayı inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mdr.sms_integration_for_messages

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.