MobilShift

İmessage nedir | Nasıl kullanılır |Ücretlimi

24.06.2016
4
İmessage nedir | Nasıl kullanılır |Ücretlimi

İmessage uygulaması, Apple ürünlerinde kullanabileceğiniz, Whatsapp benzeri bir mesaj yazma, gönderme ve alma uygulamasıdır. Bunların dışında da, İmessage’ye her gün yeni bir özellik eklenebilmektedir, ama İmessage uygulamasından sadece Apple ürünleri kullananlar yararlanır.

Android kullanıcıları İmessage uygulamasından yararlanamazlar, neden mi?

İmessage ne işe yarar?

İmessage konuşabilir, karşılıklı kısa mesajlar atabilir, fotoğraf gönderebilir ve video gönderebilirsiniz. Ve tüm bunlar için ek bir ücret ödemezsiniz, sadece internet bağlantınızın olması yeterlidir.

İster Wi-Fi, ister Mobil veri olsun bir internet bağlantısı olan bir Apple cihazından İmessage ile iletişim kurabilirsiniz.

İmessage-nedir

İmessage hangi sürümde çalışır?

İmessage uygulaması her Apple cihazda çalışmaz, eski versiyonlar desteklemez.

İos 5 sürümü ve sonrası bir sürüme ihtiyacınız vardır, daha eski bir İos sürümünüz varsa İmessage çalışmayabilir.

Zaten İmessage İos 6 ile birlikte kurulu gelir, ekstra bir indirme ve kurma gibi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ancak İos 5 kullananlar için kurulum desteği bulunur.

İmessage uygulamasını ücretsiz olarak yazımızın altında vereceğimiz resmi indirme linkinden indirebilirsiniz.

İmessage Nasıl kullanılır?

İmessage kullanımı basittir ve çok fazla teknik bilgi gerektirmez, Whatsapp kullanıyorsanız, İmessage uygulamasını da rahatlıkla kullanırsınız, mesaj göndermek için uygulamanın sağ üstte yer alan işaretli kısma dokunun ve mesajınızı yazın, alıcıları belirleyin.

İmessage-yeni-mesaj

Daha fazlası ile gelen mesajları iletin, silebilirsiniz veya izin verilen daha fazla işlem yapabilirsiniz. İsterseniz sonsuza kadar saklayabilirsiniz.

İmessage-kullanımı

İmessage Ücretli mi?

En çok merak edilen konulardan biriside İmessage uygulamasının ücretli olup olmadığı konusudur. İmessage için, bir abonelik, tek seferlik bir üyelik veya kullanım başına bir ücret ödemezsiniz.

İmessage Apple için tamamen ücretsizdir. İmessage uygulaması daha öncede değindiğimiz gibi sadece geçerli bir internet bağlantınızı kullanır, yani zaten internetiniz varsa sorun yok, her zaman İmessage kullanabilirsiniz.

İmessage Etkinleştirme

İmessage kullanmak için, telefon numaranız ile etkinleştirme işlemi yapmanız gerekmektedir, gelen onay kodunu girerek, cihaza kurulu olan İmessage uygulamasını tanıtmış olursunuz ve bu şekilde kullanmaya devam edersiniz.

İmessage Mac bilgisayarlarda da çalışır, Mac bir bilgisayarda kurulu İmessage uygulaması ile mesajlaşabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.
error: Content is protected !!