MobilShift

İmessage nedir | Nasıl kullanılır |Ücretlimi

24.06.2016
36
İmessage nedir | Nasıl kullanılır |Ücretlimi

iMessage nedir, ne işe yarar ve herhangi bir ücretli mi? iMessage iPhone mesajlaşma uygulamasıdır ve Android telefonlarda kullanılmaz, bu yazıda size iMessage uygulaması nedir, nasıl kullanılır, herhangi bir ücrete tabii mi anlatalım.

iMessage uygulaması, Apple ürünlerinde kullanabileceğiniz, WhatsApp benzeri bir mesaj yazma, gönderme ve alma uygulamasıdır. Bunların dışında da, iMessage’ye her gün yeni bir özellik eklenebilmektedir, ama iMessage uygulamasından sadece Apple ürünleri kullananlar yararlanır.

İmessage ne işe yarar?

iMessage konuşabilir, karşılıklı kısa mesajlar atabilir, fotoğraf gönderebilir ve video gönderebilirsiniz. Ve tüm bunlar için ek bir ücret ödemezsiniz, sadece internet bağlantınızın olması yeterlidir.

İster Wi-Fi, ister Mobil veri olsun bir internet bağlantısı olan bir Apple cihazından iMessage ile iletişim kurabilirsiniz.

İmessage-nedir

iMessage hangi sürümde çalışır?

iMessage uygulaması her Apple cihazda çalışmaz, eski versiyonlar desteklemez.

IOS 5 sürümü ve sonrası bir sürüme ihtiyacınız vardır, daha eski bir IOS sürümünüz varsa iMessage çalışmayabilir.

Zaten iMessage IOS 6 ile birlikte kurulu gelir, ekstra bir indirme ve kurma gibi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ancak IOS 5 kullananlar için kurulum desteği bulunur.

iMessage uygulamasını ücretsiz olarak yazımızın altında vereceğimiz resmi indirme linkinden indirebilirsiniz.

iMessage Nasıl kullanılır?

iMessage kullanımı basittir ve çok fazla teknik bilgi gerektirmez, WhatsApp kullanıyorsanız, iMessage uygulamasını da rahatlıkla kullanırsınız, mesaj göndermek için uygulamanın sağ üstte yer alan işaretli kısma dokunun ve mesajınızı yazın, alıcıları belirleyin.

İmessage-yeni-mesaj

Daha fazlası ile gelen mesajları iletin, silebilirsiniz veya izin verilen daha fazla işlem yapabilirsiniz. İsterseniz sonsuza kadar saklayabilirsiniz.

İmessage-kullanımı

iMessage Ücretli mi?

En çok merak edilen konulardan biriside iMessage uygulamasının ücretli olup olmadığı konusudur. iMessage için, bir abonelik, tek seferlik bir üyelik veya kullanım başına bir ücret ödemezsiniz.

iMessage Apple için tamamen ücretsizdir. iMessage uygulaması daha öncede değindiğimiz gibi sadece geçerli bir internet bağlantınızı kullanır, yani zaten internetiniz varsa sorun yok, her zaman iMessage kullanabilirsiniz.

iMessage Etkinleştirme

iMessage kullanmak için, telefon numaranız ile etkinleştirme işlemi yapmanız gerekmektedir, gelen onay kodunu girerek, cihaza kurulu olan iMessage uygulamasını tanıtmış olursunuz ve bu şekilde kullanmaya devam edersiniz. iMessage Mac bilgisayarlarda da çalışır, Mac bir bilgisayarda kurulu iMessage uygulaması ile mesajlaşabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.