MobilShift

İcloud nedir nasıl hesap açılır | Kaydolma

30.07.2015
160
İcloud nedir nasıl hesap açılır | Kaydolma

İcloud hesabı açma, icloud kayıt olma işlemi nasıl yapılır? İcloud hesabı nasıl açılır? Bir icloud hesabı alma. İcloud, Apple tarafından hizmete sokulmuş olan bir bulut depolama hizmetidir. Apple ürünleri, İphone, İpad ve diğer ürünlerinde kullanabileceğiniz, dilerseniz masaüstü uygulaması ile bilgisayarınızdan da yönetebileceğiniz, temel olarak ücretsiz bir hizmettir.

İcloud ile neler yapılır?

İcloud, bulut depolama ile resim, müzik ve dosyalarınızı, Apple cihazları ve bilgisayarlarınız arasında sınırsızca paylaşabilirsiniz. Önemli dosyalarınızı yedeklemeye başlayabilir, dilerseniz iCloud Drive ile, klasörler ile çalışabilirsiniz. Ayrıca İcloud kullanan bir cihazı kaybederseniz bulmanıza da yardımcı olur. Resim, video ve dosyalarınızı, sadece aile üyeler ile paylaşmak için ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz ortak dosyalarınızı, herkesin göreceği şekilde ayarlayabilirsiniz.

İcloud Hesap açma ve Giriş yapma

İcloud hizmetini kullanmak için, bir İphone sahip olmanız da gerekmez, bilgisayardan açacağınız bir hesap ile icloud hizmetini kullanabilirsiniz. Bir Apple cihazınız olmadan, İcloud kullanırsanız, 1 Gb ücretsiz alanı kullanabilirsiniz.

İos kullanan bir cihaza uygulamayı kurduktan ve hesap bilgileri ile giriş yaptıktan sonra, depolama alnınız 5 Gb alana kadar genişletilir. Ücretsiz olarak kullanacağınız alan 5 GB, Max alan miktarıdır.

İcloud hesap açabilmek için, “Şimdi oluşturun” ‘a tıklayınız ve açılan pencereden, gerekli bilgileri doldurunuz. Gerekli alanlarda bulunan bilgileri, doğru ve güncel bilgileriniz ile doldurunuz ki ileride, hesabınızı kurtarma gereği olduğunda, hatırlamanız da kolay olsun.

İcloud Güvenliğe önem verdiği için, hesap açma formunda üç adet güvenlik sorusu tanımlamıştır. Bu üç güvenlik sorusu da, ileride hesabınızı geri almak için size gerekli olacak bilgilerdir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.