MobilShift

Huawei HG655d

27.01.2014
163
Huawei HG655d

Huawei HG655d

Huawei Hg655d modeli için kurulum nasıl yapılır. Modem arayüzünü kullanarak modemi nasıl tanıtabilir ve bağlanabilirsiniz. Huawei Hg655d modem için tarayıcınıza modem ip numarasını ardından gelecek alanda ise kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak tanıtabilirsiniz. Modem kurulumunu ilk kez yapıyorsanız veya modeminize  Hard Reset atmışsanız bu şifreler geçerlidir.

Aksi halde sizin belirlediğiniz şifreler geçerlidir. Bu yazıda verilen şifreler Modemin fabrika ayarlarında tanımlanmış şifreleridir. Huawei Hg655d model modemi tanıtarak ağ bağlantısı yapmak ve internete bağlanmak için aşağıdaki işlemleri yapınız.

Huawei HG655d Web Ara Yüzünden Kolay Kurulumu

Web ara yüzünden hızlı kurulum yapmak için internet tarayıcınız açınız.
1. İnternet tarayıcınızın adres bölümüne http://192.168.1.1 yazınınız ve Enter tuşuna basınız.

modem-ip-numarası
2. Karşınıza gelen ekranda web ara yüzü kullanıcı adı şifresini yazınız, fabrika ayarlarında web  ara yüzü kullanıcı adı: admin şifresi: ttnet tir. Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra
Tamam’a basınız.

3. Gelen ekranda DSL ayarları için TTNET tarafından verilen bağlantı tipini seçiniz, DSL kullanıcı adını ve şifrenizi yazınız. Kablosuz ağ ayarları için ağ adınızı (SSID) güvenlik metodunu ve şifreyi seçiniz ve Uygula butonuna tıklayınız. İstediğiniz taktirde şifre oluştur  butonuna tıklayarak otomatik bir şifre oluşturabilirsiniz. İnternet bağlantınızı test etmek için Internet Testi butonuna tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.