MobilShift

Huawei HG532s modem şifre değiştirme

26.11.2015
93
Huawei HG532s modem şifre değiştirme

Huawei HG532s modelinde şifre nasıl değişir, bu modem Vodafone tarafından verilen bir modeldir, genellikle, Vodafone kullanıcıları tarafından kullanılır, bu sebeple varsayılan modem şifresi Vodafone tarafından belirlenmiştir. Huawei HG532s modem şifrenizi nasıl değiştireceğiniz, aşağıda anlatılmaktadır, ilgili yönergeleri uygulayarak modem şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Huawei HG532s modem şifresi

Huawei HG532s modem şifresi değiştirme

Huawei HG532s modeminize web üzerinden erişmeniz için, modeminiz açık konumdayken, bilgisayarınızdan, bir web tarayıcı açarak, adres çubuğuna http://192.168.1.1 yazın ve enter tuşuna basın, karşınıza ayarları yapabilmek için girebileceğiniz bir admin alanı gelecektir, burada giriş için sizden kullanıcı adı ve şifre istemektedir.

Huawei HG532s modem şifresi değiştirme

Vodafone’dan aldığınız, Huawei HG532s modeli için varsayılan kullanıcı adı: vodafone şifre: vodafone olarak belirlenmiştir.

Modem ara yüzüne girdikten sonra kablosuz ayarları altında yeni bir şifre belirleyebilirsiniz, buradan değiştirdiğiniz şifrenizi, bilgisayardan bağlanmak için kullanabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise aşağıda anlatılmıştır.

Fabrika ayarlarındaki kablosuz ağ adı ve şifresi modemin arka yüzünde bulunan etikette yer almaktadır.

Eğer farklı bir zamanda modem şifrenizi değiştirdiyseniz, modeminizi sıfırlayarak, hard reset atarak, varsayılan ayarlara gelmesini sağladıktan sonra cihazın arkasındaki kullanıcı bilgileri ile giriş yapabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.