MobilShift

Huawei hg253 modem şifresi değiştirme Superonline

25.06.2015
48
Huawei hg253 modem şifresi değiştirme Superonline

Huawei hg253 marka ve modele ait modem şifresi nasıl değiştirilir? Modem ayarları ve şifre değiştirme nasıl gerçekleşir, izlenmesi gereken yollar nelerdir? Huawei hg253 süperonline tarafından da dağıtılan bir modem olduğu için yaygın olarak kullanılmaktadır. Huawei hg253 modeline sahipseniz ve şifrenizi nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız, bu makale size yardımcı olabilir.

Huawei hg253 modelinde şifre değiştireme işlemini Web ara yüzünü kullanarak yapacağız, bunun için öncelikle modem ara yüzüne ip numarasını kullanarak giriş yapmak durumundayız.

Huawei hg253 modem şifre değiştirme

Huawei hg253 Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve modeminiz için tanımlanan web arayüzüne giriş için bağlantı kurmaya başlayalım. Web ara yüzüne giriş için modemin bir kablo ile bilgisayarınıza bağlı olması gerekmektedir, ayrıca modeminiz açık ve çalışır konumda bulunmalıdır.

Huawei hg253-şifre-değiştirme

Web arayüzüne giriş için ip adresini yazarak bağlanmaya çalıştığınızda, sizden giriş için kullanıcı adı ve şifre istenecektir, eğer daha önce değiştirmediyseniz, varsayılan, yani fabrika çıkışı değerleri için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Kullanıcı adı: admin
Şifre: superonline

Huawei hg253-şifre-değiştirme-2

Huawei hg253 modeline bağlanmak için, kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi değiştirmişseniz, bu yöntem işe yaramayacaktır, bu durum ile karşılaştığınızda yapmanız gereken modeme Hard Reset atmak ve fabrika ayarlarına döndürmektir, daha sonra yukarıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.