MobilShift

Huawei 552E | Vodafone | Superonline Bağlantı Ayarları

02.11.2017
98
Huawei 552E | Vodafone | Superonline Bağlantı Ayarları

Huawei 552E Markalı cihaz, Vodafone ve Turkcell tarafından abonelere verilmiş bir modemdir. Kurulumu kolay olmasına rağmen bazı kullanıcılar için Modem kurulu ve ayarlarında yardım gerekebilir. Bu yazıda Huawei 552E modelinin kurulumu ve modem şifresini vereceğiz.

Huawei 552E modem kurulumu, Web arayüz şifresi, kablosuz ağ kurulumu ve internete bağlanmak için yapmanız gereken bir işlemdir.

Peki Huawei 552E modemin ayarları nasıl yapılır. Modem ayarlarını neredenve nasıl yapabiliriz onlara bakacağız. İlk olarak modem ayarların değiştirmek için ara yüze girmek gerekmektedir. Modem ara yüz şifresini de bilmek gereklidir doğal olarak.
Bizde bu yazıda Huawei 552E modelinin kullanıcı adı, şifre ve ara yüz ayarları nasıl yapılır hakkında detaylı bir yazı hazırladık.

Vodafone için Huawei 552E Modem Web Arayüzü Girişi

Modem ayarları için, ilk olarak modem Ara yüzünü kullanarak, giriş yapmanız gereklidir, demiştik.

  • Modemi açık konuma getirin
  • Web tarayıcı açın.
  • Firefox, Chrome, Safari, İnternet Explorer gibi herhangi bir Web tarayıcı olabilir.
  • Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız.

Bu işlem sonrasında, karşınıza bir giriş ekranı gelecektir, bu ekranda, kullanıcı adı ve şifre isteyecektir, bu bilgiler Vodafone kullanıcıları için eğer değiştirmediyseniz varsayılan şifreler aşağıdaki şekildedir.

Kullanıcı adı: vodafone
Şifre: vodafone

Bu bilgileri girdikten sonra, “Giriş Yap” butonu ile giriş yapabilirsiniz. Daha sonra, aşağıdaki Shirbaz’ı kullanarak, modem şifrecinizi, kullanıcı adı ve şifrelerinizi, modem güvenlik şifreleme seçeneklerini, ve kablosuz bağlantı açıp kapama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Turkcell Superonline  için Huawei 552E Modem Ayarları Nasıl Yapılır?

Turkcell müşterileri tarafından kullanılan Huawei 552E modeli için aşağıdaki ayarları yaparak modem ara yüzüne giriş yapılır.

  • Modemi açık konuma getirin
  • Web tarayıcı açın.
  • Firefox, Chrome, Safari, İnternet Explorer gibi herhangi bir Web tarayıcı olabilir.
  • Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız.

Modem ara yüzü girişinde, Superonline kullanıcılarının girmesi gereken kullanıcı adı ve şifre ise, aşağıdaki şekildedir. Modeme ait varsayılan modem şifreleri ise, şu şekilde belirlenmiştir.

Kullanıcı adı: admin
Şifre: superonline

Kullanıcı adı ve şifreyi ilgili alana yazarak Giriş Yap butonuna basınız.

Şimdi bu bilgileri kullanarak Huwei 552E modemin ayarlarını değiştirebileceğimiz alana giriş yapabiliriz. Ayarlar menüsünden modemimiz ve internet ağlarımız ile ilgili bir çok ayarı yapabiliriz.

Huawei 552E MOdem Kablosuz Ağ Ayarları

Modem ara yüzünde yer alan “Kablosuz ayarları” seçeneğine geliniz.
Kablosuz ağ bağlantınızı Aktif edin.

Kablosuz ağınızı aktif ettiğinizde, kablosuz ağınıza bir isim verebilir, güvenlik seviyesini belirleyebilirsiniz. Ayrıca Kablosuz ağınıza bir şifre atayabilirsiniz.
Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra, “Uygula” butonu ile değişiklikleri kaydetmeniz gereklidir.
Tüm bu işlemler bittikten sonra kurmuş olduğunuz ağ, Wi-Fi üzerinde görünür hale gelecektir. Artık mobil cihazlardan modeminizin internetine bağlanabilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.