MobilShift

Hotmail Hesap Açma ve Giriş Nasıl Yapılır

08.01.2022
209
Hotmail Hesap Açma ve Giriş Nasıl Yapılır

Hotmail girişi nasıl yapılır? Outlook ve Hotmail hesabınızı yönetebilmek için “Giriş” yapmalısınız. Ama bunun için bir hesap sahibi olmanı gerekmektedir. Yazımızda Hotmail.com için, kaydolma ve hesap açma formu doldurmanız gerekir.  Hotmail giriş için; kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile oturum açmanız gereklidir.

Hotmail Giriş Nasıl Yapılır?

Eğer bir hesabınız varsa, “Oturum aç” bağlantısını takip ederek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bu iki adımlı bir giriş işlemidir. İlk etapta e-posta adresinizi ve daha sonra şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ilk girişinizde sizden tek kullanımlık bir doğrulama kodu istenecektir.

Tek kullanımlık doğrulama kodu “ikincil e-posta” olarak tanımladığınız e-posta adresine gelecektir. Eğer hesabınıza bir telefon numarası tanımladıysanız, cep telefonunuza gönderilecektir.

Hotmail Giriş Oturum Açma için tıklayınız.

Hotmail Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Eğer bir hesabınız yoksa bu durumda önce bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Şimdi adım adım “Hotmail, Outlook” hesabını nasıl açabilirsiniz resimli olarak anlatmaya başlayalım.

İlk olarak, “Hotmail hesap açma” adresine giderek Hotmail veya Outlook uzantılı hesap açma formuna ulaşarak adımları tek tek geçerek hesabımızı oluşturalım.

Karşımıza kayıt yaparak hesap alabileceğimiz bir kayıt formu geldi. İlk adımda “kullanıcı adı” seçimi ile e-posta uzantısı seçimini yapalım. 

Bu alanda yeni e-posta alacağımız ve yeni bir hesap oluşturacağımız için, ilk olarak benzersiz bir kullanıcı adı seçimi yapmamız gerekiyor. Daha önce başkası tarafından alınmamış, eşsiz bir kullanıcı adı yazalım.

Ardından açılır kutuda e-posta adresimizin uzantısını seçerek işleme devam edelim. Açılır kutuda, “outlook.com, outlook.com.tr  ve hotmail.com” uzantıları bulunur. Dilediğinizi seçerek işleme devam edebilirsiniz.

Bu adımı “İleri” butonuna basarak geçiniz. Eğer eşsiz bir kullanıcı adı seçmediyseniz, sistem uyarı verecektir.

Sizden farklı bir kullanıcı seçmenizi isteyecektir. “Bu e-posta adresi başka birine ait. Başka bir ad deneyin veya uygun durumdaki şu adlardan birini alın” şeklinde bir uyarı almanız olasıdır.

Farklı bir ad deneyin veya sistemin size önerdiği adları kullanarak işleme devam edin. Sistemin size önerdiği adlar girdiğiniz kullanıcı adlarına benzer ve kullanılabilir ad önerileridir.

“Bu e-posta adresi başka birine ait. Başka bir ad deneyin veya uygun durumdaki şu adlardan birini alın” seçeneğine tıkladığımızda, karşımıza çıkan öneriler şu şekilde gelmektedir.

Hotmail kullanıcı ad seçimizi yaptıktan sonra artık diğer adıma geçiş yapabiliriz. Diğer bölümde Hesabımızla ilgili diğer bazı bilgileri doldurmamız gerekiyor. Adım adım Hotmail hesap açma işlemine devam edelim.

Şimdi oluşturacağımız hotmail.com veya outlook.com hesap girişinde kullanacağımız şifremizi parolamızı belirlememiz gerekiyor.

Hotmail giriş için kullanabileceğimiz parola oluşturma adımında dikkat etmemiz gereken noktalar parolamızın güçlü olmasıdır.

Hotmail giriş parolamızı oluştururken şu hususlara dikkat ederek oluşturunuz. Parolamız en az;

  • Bir adet büyük harf,
  • Bir adet rakam,
  • Bir adet özel karakter.

İçerecek şekilde olmalıdır. Örnek olarak “Bb1@meHmet#” güçlü bir parolaya örnek olarak gösterilebilir.

Bu adımda Microsoft ürün ve hizmetleriyle ilgili bilgi, ipuçları ve teklifler almak istiyorum. Gizlilik bildirimi” onay kutusunu işaretlemeniz gerekmektedir. 

Hotmail parolamızı da oluşturduktan sonra diğer adıma geçmek için, “İleri” butonunu tıklayarak devam edebiliriz.

Hotmail hesap açma ve kaydolmak için bu adımda “ad ve soyad” bilgimizi girmemiz gerekiyor. Bu adımı kolayca geçerek diğer adıma geçelim.

Hotmail kaydol formunda diğer adım ise “Ülke/bölge” ve “Doğum tarihi” seçimidir. Vu adımda varsayılan olarak “Türkiye” seçeneği zaten gelmektedir. Bu alanda seçmeniz gereken doğum tarihi bilginizdir. 

Doğum tarihinizi formdaki açılır kutudan seçerek ilerleyiniz. Türkiye’de bu hesabı açabilmek için 13 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

Hotmail kayıt için şimdi robot olmadığınızı kanıtlamanız için 2 aşamalı bir güvenlik kontrolü yapılacaktır. Bu işlem oldukça basit bir işlemdir.

Kayıt formunda robot olmadığınızı kanıtlamak için size bir hayvan ismi verilecektir. Sizin yapmanız gereken ise 6 hayvan içinden doğru hayvanı bularak tıklamaktır. Bu işlemi toplamda iki kere yaptıktan sonra diğer adıma geçmenize izin verilecektir.

 

Hotmail’de hesabınız neredeyse açıldı. Sistem hesabınızı oluştururken sadece birkaç dakika beklemeniz gerekmektedir. 

Belirlediğiniz kullanıcı adı ve parola bilgisi ile artık Hotmail hesabınız açıldı. Artık hesabınıza giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

“Oturumunuz açık kalsın mı” seçeneğine “evet” dersiniz, direkt olarak hesabınıza giriş yapmış olacaksınız. Hotmail hesabınızdan çıkış yapmadığınız sürece, o bilgisayardan hesabınıza hemen giriş yapabilirsiniz.

Evet, Hotmail.com, outlook.com ve outlook.com.tr uzantılı bir hesap nasıl açılır? Hotmail hesabına nasıl giriş yapılır konusunu detaylı ve açıklamalı olarak anlattık.

Yazımızı okuduktan sonra sizde artık kolayca bir Hotmail hesabı açabilecek ve giriş yapabileceksiniz.

Eğer bir Microsoft hesabı açmak istiyorsanız o zaman biraz daha farklı bir işlem yapmanız gerekmektedir. Microsoft hesabı açmak için mutlaka bir e-posta adresi almak zorunda değilsiniz. Bu konuyu ayrıntılı olarak aşağıdaki konuda anlatmıştık.

Hotmail Kayıt Formuna Ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

https://signup.live.com/signup?

 

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.