MobilShift

Hotmail hesabı nasıl silinir

16.12.2014
93
Hotmail hesabı nasıl silinir

Var olan bir Hotmail hesabı silme işlemi nasıl yapılır? Artık kullanmayı düşünmediğiniz bir Hotmail hesabınızı kolayca kapatmanız mümkündür. Bizlerde bu konuda sizlere yardımcı olmak adına bir rehber hazırladık. Hotmail hesabınızı aşağıdaki yönergeleri takip ederek silebilirsiniz.

Hotmail hesabınızı silme işlemine başlamak için öncelikle hesabınıza erişiminizin olması gerekmektedir. Şimdi adım adım resimli olarak Hotmail hesabı nasıl kapatılır anlatalım.

Öncelikle https: account.live.com adresine girerek Hotmail hesap ayarları bölümüne girmemiz gerekiyor, tabii öncelikle Hotmail hesabımıza giriş yapmış olmamız gerekiyor daha sonra Hesap ayarları bölümüne gelerek Gizlilik ve Güvenlik sekmesi altında bulunan Parolayı Değiştirin  seçeneğine tıklayarak Hotmail hesabımızı kapatma işlemlerine başlıyoruz.

hotmail_hesap_silme

Parolayı değiştir alanına geldik sistem güvenlik açısından Hotmail Hesabı kapatılırken hesabınızı doğrulamanızı isteyebilir, bu durumda size ikincil mail adresinize bir onay kodu gönderir ve bu kodu doğrulama alanına girmenizi ister. Bu aşamada ikincil mail adresinizi hatırlamıyorsanız, mail adresinizin ilk harfi ve servis sağlayıcısını gösterir.

hotmail-hesap-kapatma-onay

Bu bölümde ikincil eposta adresinize gelen doğrulama kodunu gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi bu kodu gireceğimiz bir alan karşımıza geliyor, bu alana kodu yapıştıralım.

hotmail-hesap-silme-onay

Burada daha önce farklı bir doğrulama seçeneği seçtiyseniz onu kullanabilirsiniz. Biz kodu yapıştırdıktan sonra  Gönder butonuna basarak işleme devam edelim. Güvenlik kod uygulaması adımını daha sonra diyerek atlayalım.

hotmail-silme

Şimdi Hotmail hesap doğrulama işlemleri bitti sıra geldi Hesabımızı kapatmaya, Sayfanın en alt kısmında  Hesabımı Kapat  seçeneğine tıklayalım. artık Hotmail hesabımızı silmemize çok az kaldı.

hotmail-hesabı-kapatma

Hotmail hesap silme işleminde şimdi sırada Birkaç uyarı veriliyor, bu hesapla ilgili var olan ve bağlı hesaplarınızı kontrol ediniz vb. gibi, bu işlemleri zaten yaptığınızı varsayarak devam ediyoruz.

hotmail-hesabımı-sil

Hotmail kapatmak zor görünebilir ve bu işlemler size uzun ve karmaşık ta gelebilir, ancak Hotmail hesabınızı güvenle kapatabilmeniz için bu işlemler gereklidir. Hotmail hesap kapatmanıza sadece bir adım kaldı. Hotmail hesabınızı kapatırken size verilecek son uyarılar ve size 60 günlük bir süre verildiğini bildiriyor, bu süre sonunda Hotmail hesabınızı hiçbir şekilde geri alamazsınız, sadece yeni hesap alırken eğer alınmamışsa kullanıcı adınızı seçersiniz ama diğer hesapla ilgili tüm bağlı hesaplar silinmiş olur.

Bu alanda sileceğiniz Hotmail hesabınızın eğer bağlı olduğu listelenmiş olan hesapları varsa bu alandan işaretleyerek hepsini de silebilirsiniz.

hotmail-hesap-kapatma-işlemi

Son olarak size hesabınızın kesin olarak kapanacağı tarihi verdikten sonra Hotmail hesabınızı tamamen kapatmış olursunuz. Bu tarihten sonra Hotmail hesabınıza hiçbir şekilde erişim sağlayamazsınız. Bu süre öncesinde hesabınıza giriş yapmak istediğinizde hesabınızı geri almanz mümkündür.

hotmail-hesap-kapatmak

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.