MobilShift

Hesap geçici olarak engellendi

12.07.2014
153
Hesap geçici olarak engellendi

Hesap geçici olarak engellendi

Outlook.com’da oturum açmaya çalışırken hesabınızın geçici olarak engellendiğini söyleyen bir ileti gördüyseniz bunun nedeni, hesabınızda bazı olağan dışı etkinlikler fark etmemizdir. Hesabınızın engellenmesinin sinir bozucu olabileceğini biliyoruz ve bu sorun için özür dileriz, ancak bu, siz dahil tüm müşterilerimizi gereksiz e-posta ve çevrimiçi dolandırıcılıktan korumamız için önemli bir araçtır.

Engellemeyi kaldırma işleminin bir parçası olarak parolanızı değiştirmeniz gerekir. Nasıl güçlü bir parola oluşturabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Destek yardımıyla engel kaldırma işlemi 24 saat veya daha uzun sürebilir.

Bu sayfanın altında, çevrimiçi bir forma bazı bilgiler girmenizin gerekeceği bir destek sayfasına götüren bir bağlantı bulunmaktadır. Bir Microsoft müşteri hizmetleri temsilcisi size 24 saat içinde e-posta aracılığıyla ulaşarak ya hesabınızın engelini nasıl kaldıracağınızı anlatır ya da daha fazla bilgi ister.

Self-servis engel kaldırma işlemi yalnızca birkaç dakika sürer

Hesabınızın engellemesini kaldırmanın en hızlı yolu, çevrimiçi olarak bir kod isteyip o kodu girmektir. Hesabınızın engelini çevrimiçi olarak kaldırmayı denemediyseniz oradan başlamanızı öneririz.

Çevrimiçi ortamda hesabınızın engelini kaldırma

  1. Engellenen hesabınızda oturum açtıysanız oturumunuzu kapatın.

  2. https://outlook.com adresine gidin, engellenen hesabınızda oturum açın ve ekrandaki yönergeleri izleyin.

Hesabınız engellenmiş olsa bile hesabınızda oturum açıp e-postalarınızı okuyor olabilmeniz gerekir. İşte size bu süreçte yardımcı olabilecek birkaç ipucu daha.

Telefonunuza bir kod gönderilmesini isteme

Kodun size kısa mesajla veya, telefonunuz kısa mesaj desteklemiyorsa, otomatik bir telefon görüşmesiyle gönderilmesini isteyebilirsiniz.

  • Kod kısa mesajla gönderildiyse kod, mesajın gövdesindeki sayılardır, başlıktaki sayılar değil.

  • Telefonunuz kısa mesaj alamıyorsa, kodun otomatik bir telefon görüşmesiyle size ulaştırılmasını isteyebilirsiniz. Not almaya hazır olun.

Bize telefon numaranızı verme konusunda çekinceleriniz olabilir. Anlıyoruz; bugünlerde reklamlardan hepimiz bıktık. Sadece şunu belirtmek istiyoruz: Microsoft, güvenlik bilgilerinizi asla satmaz veya pazarlama ya da başka bir amaçla kullanmaz. Nokta. Gizliliğinize saygı duyarız.

Bir kod istemez veya almazsanız

Bir kod istediğiniz halde alamıyorsanız girdiğiniz telefon numarasında hata olup olmadığını kontrol edin. Numara doğruysa ama çalışmıyorsa, Farklı bir numara gir‘e tıklayıp istediğiniz bir numarayı girebilirsiniz.

Bilgisayar korsanlarının önünü alabilmek için bir gün içinde isteyebileceğiniz kod sayısında bir sınırlama vardır. Bu sınıra ulaştıysanız, yeni bir kod isteminde bulunmak için 24 saat beklemeniz gerekmektedir.

Kısa mesajla gönderme

  • Şebekeden kaynaklanan gecikmeler olabileceği için, kodunuzun elinize ulaşması birkaç dakika sürebilir. 15 dakika içinde almazsanız başka bir kod isteyin.

  • Telefonunuzun kısa mesaj alabildiğinden mutlaka emin olun. Kısa mesaj gönderimi tüm ülke veya bölgelerde ya da her operatörde yapılmaz.

Telefon görüşmesiyle gönderme

  • Telefonunuz kısa mesaj alamıyorsa, kodun otomatik bir telefon görüşmesiyle size ulaştırılmasını isteyebilirsiniz. Not almaya hazır olun.

Hala kod alamadıysanız bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak destek birimiyle iletişim kurabilirsiniz.

Kod işe yaramazsa

Kodun size kısa mesajla gönderilmesini istediyseniz kod, mesajın gövdesindeki sayılardır, başlıktaki sayılar değil.

Kod size telefondan sesli olarak okunduysa ve net duyulmuyorsa kodun kısa mesajla gönderilmesini istemeyi deneyin.

Yeni kod isteme

Kod doğruysa ama işe yaramadıysa, sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak destek birimiyle iletişim kurabilirsiniz.

Destek ekibine başvurun

Hesabınızı engellemesini kodla kaldıramıyorsanız, destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Destek sayfasına erişmek için hesabınızda oturum açmış olmanız gerekir. Hesabınız engellenmiş olsa bile oturum açıp e-postalarınızı okuyor olabilmeniz gerekir.

Bir çevrimiçi forma bazı bilgileri girmeniz gerekir. Bilgileriniz bize ulaştığında sistem size bilet izleme numarası içeren bir e-posta gönderir. Bir Microsoft müşteri hizmetleri temsilcisi size 24 saat içinde e-posta aracılığıyla ulaşarak ya hesabınızın engelini nasıl kaldıracağınızı anlatır ya da daha fazla bilgi ister. Hesabınızın engellemesi kaldırılana kadar güncellemeleri içeren başka e-postalar alırsınız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.