MobilShift

Haptic Touch Nedir

15.10.2020
5
Haptic Touch Nedir

Haptic Touch Nedir Ne işe Yarar?

Iphone 11 modeli ile karşımıza çıkan Haptic Touch özelliği nedir? Bu özellik nedir ve ne işe yarar bu yazıda bundan bahsedeceğiz. Haptic Touch, dokunmatik işlevsel bir tuşa olan basma süresi ile ilgili olarak yapılacak olan işlemin belirlendiği bir teknolojidir.

Haptic Touch, basıncı algılamak yerine, parmağınızı  ne kadar süre bıraktığınızı kaydeder, iPhone cihazlarda olan bu özellik, diğer modellerde olan 3D touch özelliği yerine kullanılan bir özellik olarak ön plana çıkmakta. En öneml, özelliği ise, tuşa yeterince uzun süre basıldığında, iPhone size dokunsal geribildirim verir, dolayısıyla adı da buradan gelir.

Haptic Touch ile neler yapabilirsiniz?

Her şeyden önce, el fenerini açmak veya Kamera uygulamasını doğrudan kilit ekranından açmak için kullanabilirsiniz. Tüm bildirimleri temizlemek için de Haptic Bildirim Merkezi’ndeki x simgesine dokunarak kullanabilirsiniz.

Artık boşluk çubuğuna uzun basarak klavyeye metin yazarken bir izleme dörtgenini açabilirsiniz, böylece yaptığınız herhangi bir yazım hatasını kolayca düzeltebilirsiniz. XR piyasaya sürüldüğünde eksik olan eylemlerden biri, mesajlara hızlı bir şekilde yanıt vermek için bildirim önizlemelerinde Haptic Touch yeteneğiydi. İOS 12.1.1 ile bunun için destek gelmiş durumda.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.
error: Content is protected !!