MobilShift

Hangi telefonu almalıyım | Telefon nasıl seçilir

04.05.2017
42
Hangi telefonu almalıyım | Telefon nasıl seçilir

Akıllı telefon seçme rehberi

Bir akıllı telefon almak istiyorsunuz, piyasada yer alan marka ve modeller arasında kararsız kalıyor, hangi telefonu alacağınıza bir türlü karar veremiyorsunuz, dikkat etmeniz gereken bir kaç ipucu ve araştırma ile seçiminizi daha kolay ve matıkla hale getirebilirsiniz. Piyasa da yer alan akıllı telefonları inceleyerek karşılaştırarak seçim yapmanız olası, yada en çok satan popüler telefonları seçebilirsiniz. Ama bu seçimi yapmadan önce kendi adınıza bir kaç soruyu cevaplamanız gerekli. Bu cevaplar size telefon seçme konusunda oldukça yardım olacaktır.

F/P nedir?

Fiyat performans ürünü cihazlara verilen bir isimdir, bu durumda fiyatı ucuz ve özellikleri gelişmiş bir telefon olduğunu gösterir, ancak bunun sebebi, markanın göreceli piyasada tutunma durumunu gösterir. Bilinmedik, alışılmadık yada zayıf bir marka olarak görülebilir, yada teknik servisi zayıf olabilir bu sebeple pazara tutunmak için fiyat kısmını aşağıya çekmek isterler.

telefon seçme rehberi

2017 yılında Marka telefon almayı düşünüyorsanız, Samsung, İphone, Sony, Htc ve LG modellerinden birisini düşünmelisiniz. Bu markalı telefonlar genellikle kullanıcılar tarafından tercih edilir ve teknik servisi genel ve Türkiye garantili cihazlardır.Bu telefonlar fiyat konusunda esnek değillerdir ve marka değerlerinin genelde hakkını verirler ve daha ucuza bulma şansınız da yoktur.

Bu marka telefonlar, garanti ve teknik servis konusunda Türkiye genelinde geniş ve iyi bir ağa sahiptir ve kullanıcılar arasında popüler olduklarından, forum ve değerlendirme sitelerinde bu telefonlara ait geniş yorum ve incelemelere rastlayabilirsiniz.

Markalı Telefonlar

İkinci el olarak alacağınız telefon için piyasada, hızlı el değiştirirler, ayrıca alım satımları kolaydır. Yedek parça anlamında da sıkıntı çekmezsiniz, cihaz bozulduğunda ve bir parça ihtiyacı olduğunda hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Bu markalar dışında, yerli markaları tercih edebilirsiniz, Vestel, venüs, Discovery, Casper  gibi yerli ürünler fiyat olarak daha ucuz ve işinizi görecek bir telefon arıyorsunuz size uygun olabilir. Yetkili servis ve garanti koşulları sizin için önemli ise, fiyat konusunda da çok fazla bütçeye sahip değilseniz, tercihiniz yerli markalar olabilir.

Üstün özellikli ve ortalama fiyatlı

Cihaz markalı telefonlar ile yarışsın ama fiyat olarak onların gerisinde kalsın, diğer özellikleri ikinci planda düşünebilirim diyorsanız, o zaman tercih edebileceğiniz telefonlar, genelde çin menşeili telefonlar olan Huawei, Xiaomi, Meizu, Zte gibi büyük ve güçlü firmaların telefonlarını da tercih edebilirler. Bu ürünler genellikle ithalatçı firma garantili telefonlardır ve ikinci el alım satımında zorluklar çekebilirsiniz, Bu telefonları tercih edeceksiniz, kısa vadede satmak yada değiştirmek için değil, uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız tercih edebilirsiniz.

Parça ve aksesuar konusunda da biraz sıkıntı yaşamanız olasıdır, ancak gene de yüksek özellikler sizin önemli ise, çok fazla bütçe ayrımak da istemiyorsanız sizin için güzel bir tercih olabilir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.