MobilShift

Hafıza kartını formatlama

13.08.2015
45
Hafıza kartını formatlama

Hafıza Sd kartını formatlama

Hafıza kartı nasıl formatlanır, Sd kart format atma işlemi anlatımı, Bir Hafıza kartına format nasıl atılır? Android Mobil cihazdaki bir Sd karta format atma resimli anlatım. Format atmak için ne yapmam gerekiyor? Sd karta format nasıl atılır? Android Sd hafıza kartı formatlama işlemi yapılması.

Bir cihazda takılı Sd kart o cihaz için uyumlu olmayabilir, bu durumda bir format atmanız gerekebilir, Sd karta format atmak iğçin aşağıdaki işlemleri yapınız. Bu formatlama sonrasında, kart içindeki tüm veriler silinir, kalıcı olarak silinen veriler bir daha kullanılamaz, bu sebeple cihaz içinden önemli verilerinizi almabiliyorsanız almanız önerilir. Sd Karta format atmak için aşağıdaki yönergeleri uygulayın.

Ana ekrandaki Uygulamalardan, Ayarlara gelin ve buradanda Hafıza menüsünden Sd kartı biçimlendir alt menüsüne ulaşın ve Sd Kartı biçimlendir ve son olarak Tümünü sil üzerine dokunun.
→ Hafıza → SD kartı biçimlendir → SD kartı

Uygulamalar → Ayarlar → Hafıza → SD kartı biçimlendir → SD kartı biçimlendir → Tümünü sil üzerine dokunun.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kenan dedi ki:

    32 gb’lıkMicro sd kartıma raspbian jessian’ı yükledim ve kurdum daha sonrasında ise hafıza kartımı normal hafıza kartı olarak kullanmak istediğimde kartı biçimlendirdim ve 32 gb’lık olan kartım şuan 62 mb. Bahsettiğim alan toplam depolama alanı yani kullanılabilir alan değil. Bunun neden kaynaklandığını ve nasıl düzeltebileceğimi bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.