MobilShift

Gym’ler Ne İşe Yarar

12.07.2016
36
Gym’ler Ne İşe Yarar

Gym’ler Ne İşe Yarar?

Pokemon Go oyununda yer alan Gym’ler Ne İşe Yarar? nasıl kullanılır? Kısa sürede bu kadar popüler olan ve Dünya çapında ses getiren bu oyunda yeni maceralara tılmak ve daha fazla Pokemon yakalamak için yapmanız gerekenlerden birisi olan ve oyunun bir parçası hatta önemli bir unsuru olan Gym’ler Ne İşe Yarar ve nasıl kullanılrı bu konuya değinmek istiyoruz. Gym’ler oyunda ne anlama gelirler, nasıl kullanabilirim, bana ne faydası olacak gibi sorularınıza cevap alabileceksiniz.

Gym’ler Pokemon Go oyununda ancak 5.Level’e geldikten sonra görünmeye başlar, bu sebeple oyuna yeni başlamış iseniz, yapmanız gereken 5. Seviyeye gelmek olacaktır. Gym’ler de bazı renkler ile ifade edilen noktalar bulunur, bu renklere göre bu Gym’leri tanıyabilirsiniz. Bir Gym ancak Gri renkte ise henüz alınmamış demektir, ve takımınız bu GYM merkezini alabilirler.

gym-nedir-ne-işa-yarar

Eğer GYM bir renkle işaretlenmiş ise bir takım tarafından alınmış demektir, GYM takım renkleri ve anlamları şu şekilde belirlenmiştir.

  • Valor Takımı: Kırmızı renkli takımdır. Bu takımın anahtar kelimeleri çalışmak ve gerçek güçtür. 
  • Mystic Takımı: Mavi renkli takımdır. Bu takımın anahtar kelimeleri Pokemonların Evrimi’dir. 
  • Instinct Takımı: Sarı renkli takımdır. Bu takımın anahtar kelimeleri Sezgilerine güven, kaybetmeye dair umut yok içimizde

 

GYM diye tabir edilen şey aslında bir Spor salonudur ve bir Pokemon tarafından korunmaktadır, eğer bu Gym üzerinde hiçbir pokemon yoksa orayı alabilirsiniz ama bir Takım buraya bir Pokemon bıraktıysai almak için buradaki Pokemon ile savaşmanız gerekmektedir. Ama burada dikkat etmeniz gereken şey, Pokemonun gücüdür, Cp ile temsil edilen bu güç, sizin saldırı yapacağınız güç ile orantılı olmalıdır yani Pokemonun gücüne göre saldırı yapmalısınız.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.