MobilShift

Groop | Android & İos

10.03.2017
52
Groop | Android & İos

Groop Apps Nedir?

Groop, tamamen Türk yazılımcılar tarafından geliştirilmiş olan bir yeni nesil mesajlaşma uygulamasıdır. Groop nedir ve ne işe yarar? Groop nasıl kullanılır Android ve İos sürümleri var mı? Bu yazıda Groop hakkında genel bilgileri vermeye çalışacağız. Groop, tasarımı ve altyapısı Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş bir uygulama, temel olarak mesajlaşma yapacak olan bu uygulama, biraz farklı bir konsept’e sahip. Groop mesajlaşma uygulaması nedir ve nasıl kullanılır biraz bahsedelim.

Groop Nedir?

Belirli konularda sohbet odalarında, seçeceğiniz konularda sohbet edebilmenize olanak tanıyan bir altyapıya sahip. Birbirlerini tanımayan 6 kişilik gruplar ve 15 dakikalık konuşma seanslarında bir araya gelerek sohbet ediyor, ancak Groop uygulamasının yaptığı bu kadar ile sınır değil, Groop aslında mesajlaşma formatına yeni bir soluk ve bakış açısı getiriyor. Groop kullanıcıları, bulundukları sohbette beğeni alarak, belirlenmiş bir seviyelerde yükselebiliyorlar. Ayrıca dahil olduğunuz konular ve mesajlarınızın içeriğine göre daha alakalı kişiler ve gruplara dahil olabiliyorsunuz.

Groop kurucusu Hakan Baş ‘Dünyada teknolojiye yön veren 100 global isim’ listesinde 86’ncı sırayı almış genç bir girişimci, daha önce Anibera, eSport, Lidyana gibi bir çok projede imzası bulunuyor. En son projesi Groop ise ses getireceğe benziyor.

Groop Nasıl Kullanılıyor?

Facebook hesabınızı kullanarak bir hesap açıyorsunuz, bu hesap açma yöntemi ise özellikle seçilmiş ve sohbet edecek kişilerin gerçek kişiler olması yani sahte hesapların kullanılmasını engellemek amaçlı olarak yapılmış bir yöntem. Groop uygulamasında Spor, Sanat, Müzik, Sosyal Medya, Teknoloji, Diziler, Moda ve Politika gibi konularda açılmış kategorilerde sohbet etmenize olanak sağlanmakta.

Groop uygulamasını denemek isterseniz, şuanda sadece İos sürümü mevcut ve App Store mağazasından indirebilirsiniz, Android kullanıcıları ise uygulamayı kullanmak için biraz daha beklemek durumunda, ancak Groopapp.com resmi internet sitesine e-posta adresinizi bırakarak, Android sürümü hakkında bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.