MobilShift

Google Spam nedir

16.09.2015
75
Google Spam nedir

Google Spam konusunda oldukça titiz ve dikkatli olmuştur, ayrıca Spam ile ilgili bir çok çalışma yaparak, mücadele etmektedir. Spam istenmeyen her türlü mesaja verilen genel bir isimdir. Spam, telefon, mesaj ve her türlü elektronik ileti ile yapılabilir. Web spam denilen bir olguda, bilginin web siteleri veya bloglar aracılığı ile yapılmasıdır. Gerçek bilgi yerine sadece kullanıcının aradığı anahtar kelimler kullanılarak, ziyaretçi çekilme işlemini de Web spam denilir.

Google Spam konusunda Gmail gelen kutusu güçlü bir spam engelleme işlevi görmektedir. Kullanıcının istemediği ve yanıltıcı bilgi veren, zararlı içerik sağlayan, her türlü ileti spam olarak değerlendirilir. Google, Gmail altyapısı oldukça etkili bir spam algılama algoritması ile çalışır. Gönderinin yapmış olduğu gönderme işlemlerinin yöntemleri, gönderme yolu ve gönderi sayısı gibi bir çok etken bunu belirler.

google-spam-klasörü

Gmailde Spam etiketleme

Gmail’de bulunan Spam klasörü, istenmeyen mesajların depolandığı önemli bir klasördür. Bu klasöre Google tarafından tespit edilen mesajlar düşer. Ama dilerse kullanıcı da bu klasöre bir iletiyi Spam olarak değerlendirilmesi amacıyla gönderebilir. Bu durumda gelen e-posta iletisi Spam olarak etiketlenmektedir, Google tarafından bu veri tabanına alınır ve gelen yoğunluğa göre Spam etiketlemede kullanabilir.

Gmail gelen kutusuna giriş yaptığınızda bir iletiyi işaretleyin ve ünlem işaretine tıklayarak “Spam bildir” e tıklayın. Bu ileti Spam klasörüne düşer ve bu adresten gelen tüm iletiler artık Spam klasörüne gelir.

Spam klsörüne düşen bir iletiyi geri almak içinse Spam klasörüne girerek iletiyi seçin ve Spam değil’i işaretleyin.

google-spam-klasörü-1

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.