MobilShift

Google resimle arama android ve İphone

28.01.2016
42
Google resimle arama android ve İphone

Google Tersinden arama Resim ile arama

Google üzerinde bir sorgu ile değilde bir resim ile ilgili arama yapmak mümkündür ve bu Google Tersinden Görsel arama diye tabir edilir. Google üzerinde bir resim ile ilgili arama yapmak bazen oldukça gerekli olabilmektedir, mevcut materyal resimdir ve bu resim ile ilgili arama sonuçlarınıda ulaşmak mümkündür. Bu Web üzerinde olabileceği gibi Android ve İos (İphone ve İpad) platformunda da gerçekleşmektedir.

Telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak tersinden görsel arama

Bulmak istediğiniz görseli, Google üzerinde aramak için sürükleyerek arama alanına bırakmanız gereklidir, bu işlem sadece Google Chrome tarafından desteklenir, diğer tarayıcılarda bu işlem yapılamaz, bu sebeple Android veya İos farketmez, Mobil cihazınızda Google Chrome uygulaması bulunmalıdır ve işlem Chrome ile yapılmalıdır.

Arama yapmak istediğini şeyi bulabilmek için, kullanmayı düşündüğünüz görselin üzerine basılı tutarak büyük sürümünü açın, ardından Görselin üzerine basılı tutarak ve karşınıza çıkan kutuda bulunan “Bu görsel için Google’da arama yap” seçeneğine dokunarak arama sonuçlarının görüntülenmesini bekleyin.

Google Chrome uygulamasını açın ve ilgili bir arama yapın, arama yapıldıktan sonra “Görseller” seçeneğine dokunun ve ilgili görsellerin listelenmesini bekleyin. Aramada listelenen görsellerden aramada kullanacağınız görsel üzerine basılı tutun.

Google resimle arama android ve İphone-1 (1)

 

Görsel üzerinde basılı tututuğunuzda karşınıza çıkacak olan kutuda bir çok seçenek bulunur, bu seçenekler içinde “Bu resmi, Google üzerinde ara” seçeneğine dokunarak, o görsel ile alakalı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Google resimle arama android ve İphone-1 (2)

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.