MobilShift

Google Play hizmetleri durduruldu hatası

09.10.2016
148
Google Play hizmetleri durduruldu hatası

Google Play Hizmetleri Durduruldu Hatası ve Çözümleri

Android işletim sistemi ile çalışan tüm marka ve model akıllı telefonlar, Google hesabı ile giriş yaparak Google Play mağazasını kullanmaları grekmektedir. GooglePlay mağazsından her türlü ücretli veya ücretsiz uygulamaindirebilmeniz içinde bir Google hesabınız olması ve telefonunuzda Google Hesabınız ile giriş yapmış olmanız gereklidir. Google Hesabınız ile nasıl giriş yapacağınızı ise “Google Hesap kurma” isimli yazımızda anlatmıştık.

Google Play mağazası hataları

Google Play mağazsına giriş yaparken karşılaştığınız sorunların çeşitli sebepleri vardır, olası karşılaşacağınız sebepleri ve çözüm yollarını sizlere aktarmaya çalışacağız, bu yöntemler sonrasında aynı hataları almanız durumunda, yorum kısmından bizlere bildirerek çözüm arayabilirsiniz.

Google Hesabınızın kurulu olduğuna emin olun

Google Play mağazsına giriş yaparak uygulama indirebilmek için ilk yapmanız gereken, geçerli bir Google hesabı ile telefonunuzda kurmuş olmanız gerekmektedir, bir Google hesabı olmadan telefonunuzu kullanabilirsiniz ancak Google Play mağazası ve diğer Google hizmetlerini kullanamazsınız.

Google Play Hizmetleri Önbelleğini Temizleyin

Google Play hizmetleri ön belleği bazen bu tür sorunlar yaratbilir, ön belleğin aşırı derecede şişmesi sonucu Google Play Hizmetleri hata verebilir, bu sorunun çözümü içinde Google Play Hizmetleri ön Belleğini temizlemelisiniz. Google Play Hizmetleri ön Belleği nasıl temizleniz hakkında daha detaylı bilgi için “Google Play Hizmetleri Önbelleği Temizleme” isimli yazmızı okuyabilirsiniz.

Google Play Hizmetleri Güncelleyin

Google Play hizmetleri otomatik olarak güncellenir ancak bazı sebeplerle güncelleme yapılamaz ve bir uyumsuzluk yaşanabilir, bu durumda Google Play Hizmetlerini manuel olarak güncellemeniz gerekmektedir. Google Play Hizmetlerini Uygulama Yöneticisi alanından güncelleyebilirsiniz.

Google Play Hizmetleri Hafıza ve SD Kart sorunu

Google Play uygulamaları telefona indirdiğinde, cihaz hafızasına indirmektedir, cihaz hafızanızın yeterli olduğunu kontrol edin, ancak bazı telefonlarda Sd kart üzerine uygulama indirilebilmekte veya daha sonra taşınabilmektedir. bu tür sorunların çözümü için Sd kartınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin veya Sd kartınızı çıkardıktan sonra tekrar deneyin.

Android En son Sürüme geçin

Telefonunuzu aldığınızda yayınlanan Android sürümü, yeni versiyonlar sonrasında uyum sorunu yaşayabilir, telefonunuzun marka ve modeline göre desteklenen en son Android sürümüne yükseltin veya en son sürümü destekleğine emin olun.

Google Play Mağazası ile ilgili bağlantı hatası alıyorsanız, daha önce yazmış olduğumuz “Google Play bağlantı sorunları” isimli yazmızı okuyabilirsiniz.

Cihazınızı Sıfırlayın – Hard reset

Son olarak yapmış olduğunuz tüm işlemlere rağmen Google Play Hizmetleri hataları almaya devam ediyorsanız, cihazı sıfırlama yani Reset atarak Fabrika ayarlarına döndürmekten başka bir seçeneğiniz kalmamıştır. Cihaza Hard reset işlemi uygulayarak Fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde muhtemelen Google Play Hizmetleri hatalarıda büyük ölçüde kaybolacaktır. Hard reset atmadan önce verilerinizi mutlaka yedekleyiniz, bu işlem sonrasında cihazda bulunan uygulama, rehberi, verileriniz, resim ve müzikleriniz tamamen silinecektir.

Hard reset nasıl atılır daha detaylı bilgi için Hard Reset Nasıl Atılır? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.