MobilShift

Google play hesap değiştirme

19.11.2016
160
Google play hesap değiştirme

Google Play Hesap Değiştirme

Google Play Store mağazasından yararlanmak için Google Hesabınızla Android bir cihazda oturum açmanız gerekmektedir.  Daha sonra Google hesabınız ile Android bir cihazda oturum açarak Google Play Store mağazasından, bir çok uygulamaya erişerek mobil telefonunuzda kullanabilirsiniz. Bunlar için ise bir Google hesabına sahip olmalısınız.Android cep telefonunuzda birden fazla Google hesabı ile oturum açarak, hesaplarınız arasaında geçiş yapabilirsiniz.

Eğer bir Google hesabınız yoksa, Google hesabı nedir ve nasıl açılır daha önce anlatmıştık, Google Hesabı nedir ve nasıl açılır hakkında detaylı bilgi için “Google Hesabı Nasıl Açılır?” isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Bir Google hesabınız olmadan Google Play mağazasını da kullanmanız mümkün değildir.

Google Play Hesabını Kullanma

Bir Google hesabımız var ve Android işletim sistemi ile çalışan telefonda bu hesabı kurarak bağlamamız gerekmektedir, bu şekilde cep telefonumuzda Google Play hizmetlerini kullanabiliriz. Bu yazımızda var olan ikinci bir hesabı da nasıl kullanabiliriz, Android bir cihazda Google Hesabımızı nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.

Google Play Hesabını değiştirme

Android cihazda kullandığımız hesabımıza ek olarak birden fazla Google hesabı tanımlayarak kullanabiliriz. Android telefonda, tanımladığımız Google hesapları arasında geçiş yaparak değiştirebiliriz. Bu işlem şu şekilde yapılır.

İlk olarak var olan bir Google hesabınızı cihaza eklemeniz gerekmektedir. Cihazın ayarlar bölümüne gelerek buradan Hesaplar bölümüne geliniz.

google-play-degistirme-1

Burada bulunan “Hesap Ekle” seçeneği ile yeni bir hesap türü seçerek ekleme bölümüne geliniz, buradan da hesap türü olarak “Google” seçeneğine dokunun.

google-play-degistirme-2

Google hesap ekleme için işlem adımları menüsü açılacaktır, bu menüden var olan bir hesabı ekleyebileceğiniz gibi, yeni bir hesap alarak, Android cihaza onuda eklemiş olursunuz.

Google hesap ekleme için işlem adımlarını takip ederek, cihaza tanımlayabilir ve hesap arasında geçiş yaparak dilediğiniz hesabınızı kullanabilirsiniz.

google-play-degistirme-3

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.