MobilShift

Google Play Android uygulama güncelleme kapatma

06.08.2015
173
Google Play Android uygulama güncelleme kapatma

Google Play Android uygulama güncelleme kapatma işlemi

Google Play’da güncelleme kapatma nasıl yapılır? Android uygulamaları otomatik olarak güncelleme yapıyor, nasıl iptal edebilirim? Android uygulama yöneticisi ile otomatik güncelleştirme işlemini kapatma nasıl yapılır? Samsung, Lg, Htc, Sony Xperia güncelleme kapatma işlemi nasıl yapılır?

Google Play güncelleme kapatma

Android telefonlarda yüklü uygulamalar kendilerini sürekli güncelleme yapmaktadırlar ve bu durum sonucunda sisteminizde bulunan gereksiz yada kullanılmayan uygulamalar, zamanla boyut olarak artar ve sisteminizi yavaşlatır. Bu sebepledir ki otomatik uygulama güncellemeyi kapatmak mantıklı bir seçim olacaktır.

google-play-guncelleme-kapatma

Google Play ayarları

Cihazınızda bulunan , Google Play mağazası simgesine tıklayarak, ana sayfasına geliniz, burada sol bölümde bulunan ayarlar alanına tıklayarak, Google Play ayarlarını açınız.

Yan bölümden bir menü çıkar ve bu menüde, Uygulamalar ile ilgili bazı ayar ve bilgilerin olduğu sekmeler bulunur. Ayrıca en üst bölümde, Google Play hesabınızın e-posta adreside bulunmaktadır.

Google Play’de güncelleme işlemlerini kapatmak için “Ayarlar” bölümüne tıklayınız. Aşağıdaki resimde “Ayarlar” bölümü ok ile işaretlenmiştir.

Google Play ayarlar bölümünde “Uygulamaları otomatik güncelle” yazan yere tıklayınız, ekranda bir pencere belirecektir. Bu alanda, Uygulama güncelleme ayarları ile ilgili seçenekler bulunur.

Google Play otomatik güncelleme seçeneklerinde, ilk olarak, bir güncelleme yapılmasını istemiyorsanız işaretlemeniz gereken alan bulunur.

Burada en dikkat edilmesi gereken seçenek ikinci sıradaki seçenektir, bu seçenekte her durumda güncelleme yapılsın ayarlanmış olur ve bu durum, mobil veri veya wifi farketmeden yapılacağı için mobil verinizin yada internet paketinizin bitmesine ve  veri ücretlendirmesine sebep olabilmektedir.

Son seçenek ise sadece kablosuz bir bağlantı olursa güncelleme yapılsın, mobil veri üzerinden güncelleme yapılmasın demektir ve güncelleme yapılmasını isteyenler için en mantıklı seçenektir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.