MobilShift

Google Kişiler | Rehber Ekleme ve Yedekleme

Google Kişiler | Rehber Ekleme ve Yedekleme

Google Kişi Ekleme ve Yedekleme

Google ile kişilerinizi yönetebilirsiniz, Google kişiler ile rehberinizi yedekleyebilir, içe ve dışa aktarabilirsiniz. Google kişiler ile Android ve İphone tabanlı cihazlar arasında rehber taşıma işlemini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Google kişileriniz aynı zamanda cep telefonunuz ile birlikte senkronize olarak ortak bir şekilde güncellenebilir.

Google kişiler ile rehber hizmetinden yararlanabilmek için, bir hesabınızın olması gerekmektedir, Gmail üzerinden kişilerinize erişerek yönetebilirsiniz.

Google tarafından sunulan hizmetlerden bir tanesi de Google kişiler hizmetidir, bu hizmet ile kişilerinize ait telefon numarası bilgilerini saklayabilir, yedekleyebilir ve başka cihazlara aktarabilirsiniz. Google kişiler ile kişilerinize ait telefon numaraları güvenli bir ortamda saklanır.

Google hizmeti olan Gmail servisinde yer alan Kişiler bölümünde, hesabınızda saklayabileceğiniz kişilerin telefon numaralarını tutar, bu bölümden telefon numarası kayıtlarını görebilir ve düzenleyebilirsiniz. Google kişilerinizde yer alan telefon numarası kayıtlarına yeni numara ekleyebilir, silebilir, içeri veya dışarı aktarabilirsiniz. Google kişilerinizi Csv formatında dışa aktararak Android tabanlı başka bir cahaza aktarabilir ya da Vcard formatında İphone cihaza aktarabilirsiniz.

Google Kişilerime Nasıl Ulaşabilirim?

Cep telefonunuzda kuracağınız Google hesabı ile senkronize ederek kişilerinizi otomatik olarak yedekleyebilirsiniz ve kişilerinize ait telefon numaralarınızı güvenle saklayabilirsiniz. Google Kişilerinize erişmek için Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan karelerin olduğu seçeneğe tıklayarak açılan menüden “Kişiler” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

google kişiler

Google Kişiler’de kayıtlı telefon numaralarınızı Android bir telefona, Outlook ve İos tabanlı cihazlara aktarma yapabilirsiniz. Bu işlem için Google Kişilerim’de “Dışa Aktar” seçeneğini kullanmanız gerekmektedir.

google kişiler yedekleme

Google Kişilerim’e yeni bir kişi ekleme yapmak için “Yeni Kişi” seçeneği ile bir kayıt yapabilirsiniz, aynı şekilde dilediğiniz bir kaydı da silebilirsiniz. Eğer rehberinizde kayıtlı aynı telefon numarasına sahip birden fazla kayıt varsa bu kişileri “Yinelenen Kayıtları Birleştir” seçeneğini kullanarak birleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.