MobilShift

Google hesap ayarları ve Güvenlik

21.02.2014
45
Google hesap ayarları ve Güvenlik

Google hesabı Google tarafından ücretsiz verilmektedir. Google hesabı diğer Gmail hesaplarınız ile birleştirilmiştir. Yani size ait birden fazla Gmail hesabı olabilir ancak hepsini tek Google hesabınızda birleştirebilirsiniz. Google hesabı Google’ın sunmuş olduğu tüm hizmetlerde geçerli bir hesaptır.

Google Maps’tan tutunda Google Cüzdana kadar yüzlerce servisi bu hesap ile kullanırsınız ve yönetirsiniz. Buraya kadar bir sorun yok ama Google Hesabınızı nasıl yöneteceksiniz. Google Hesabınız bu yüzden oldukça önemlidir ve güvenli olmak zorundadır.

Bir Tablet Pc niz var bu cihaz Android ile işletim sistemi çalışmakta ve dolayısıyla bir Google Play hesabı gerektiriyor. Bu hesap bir Google Hesabına bağlı yani tabletiniz için bile Google Hesabınızın güvenliği için oldukça önemlidir. Tabletinizde bulunan fotoğraflarınız, konum bilgileriniz, Google Drive’da bulunan belgeleriniz hepsi tehdit altında.

Google Hesabımın Yönetim paneli nerede

www.google.com/settings | adresinden ulaşabilirsiniz Google Hesap yönetim paneline , ayrıca Gmail içinden hesap linki ile aynı panele ulaşmanız da mümkün.

Hesap linki ile hesap bilgilerinizi değiştirebileceğiniz ana panele ulaşırsınız. Şimdi bu panele bakalım ve neleri değiştirebilir ve hangi güvenlik önlemlerini nasıl alabiliriz bir bakalım.

Panel ana sayfasında Google Plus seçenekleri ve değiştirme için düzenleme alanları bulunmaktadır. Google Plus Profil resmi değiştirme, Google plus ayarları bulunmakta, sağ bölümde ise iletişim bilgileri ve Google hesap kurtarma eposta hesapları ve ikincil eposta hesap bilgileri bulunmaktadır. İkincil e-postanızı dilerseniz buradan değiştirebilirsiniz.

Google hesap ayarlarında ikinci sekme ise güvenlik ayarlarıdır. Güvenlik ayarlarından yapabilecekleriniz başta şifre değiştirmek üzere hesabınızın güvenlik ayarlarını görebileceğiniz ve değiştirebileceğiniz bir alandır.

Burada hesabınızın geçmişe dönük olarak aktivitelerini de görebilirsiniz Son etkinlik yazan bölümden. Diğer bölümde ise kurtarma ve uyarılar bölüme vardır. Burada hesap bilgilerinize ait önemli değişiklikleri yapabilirsiniz. Hesabınıza bir telefon ekleyerek daha güvenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Google Hesap ayarlarında Dil seçenekleri bölümünden hesabınızın dil seçeneğini değiştirebilirsiniz. Ayrıca otomatik olarak çıkan bazı çeviri dillerini atlayabilirsiniz.

Veri araçlarında ise Genel ayarlar ve hesabınıza ait bazı bilgiler bulunur. Bu bölüm Google Hesabınızın en önemli bölümlerinden birisidir. Burada Hesap ile ilişkili tüm verilere, raporlara ulaşabilir, bağlı cihazlarınızı yönetebilir ayrıca hesabınızı silebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mubarek dedi ki:

    Neden sürekli hesap çıkış yapıyor onu nasıl ayarlayabilirim yardim

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.