MobilShift

Google geçmiş silme telefondan

03.01.2016
155
Google geçmiş silme telefondan

Google geçmiş silme telefondan nasıl yapılır?

Google arama geçmişinizi, mobil cep telefonunuzdan nasıl silebilirsiniz. Google arama geçmişi silme işleminizi aşağıda anlatılanları uygulayarak, kolayca yapabilirsiniz. Geçmiş, siz izin vermedikçe bir Google servisinde tutulmaz, ancak, bazı durumlarda geçmişi kaydetmek gerekebilir, varsayılan olarak geçmişin hatırlanması mevcut ayarlarda bulunabilir, bu durumda ise geçmişi manuel olarak silebilirsiniz.

Mobil telefonunuzdan, internete girmek için Google kaynaklı Chrome uygulamasının, geçmişi silme işlemi anlatılmaktadır. Google Chrome ile cep telefonunuzdan geçmişe ait verileri aşağıdaki şekilde silebilirsiniz.

Google geçmişin silinmesi Cepten

Cep telefonunuzdan Google Chrome uygulamasını açın, sağ üst bölümdeki 3 nokta işaretine dokunun. Google Chrome ile ilgili yapabileceğiniz ayarlar bölümü açılacaktır.

Google geçmiş silme telefondan-1

Buradan “Geçmiş” sekmesine dokunun.

Google geçmiş silme telefondan-2

Geçmiş bölümünde ise, geçmiş verilerinizi silebileceğiniz, liste ekrana gelecektir. Buradan listeden seçerek yada tamamını silebilirsiniz.

Google geçmiş silme telefondan-4

Tarama verilerini temizle öğesine dokunduğunuzda ise karşınıza gelen verilerin hangilerinin silineceği ile ilgili uyarı bölümünden, seçim yaparak silme işleminizi bitiriniz.

Google geçmiş silme telefondan-3

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.