MobilShift

Google Fotoğraf Yedekleme | Mobil ve Web

09.07.2016
38
Google Fotoğraf Yedekleme | Mobil ve Web

Fotoğraflarınızı yedeklemenin en kolay yollarından bir tanesi de Google Fotoğraflar servisini kullanmaktır. Ücretsiz olarak fotoğraflarınızı yedekleyebileceğiniz bu servis ile, fotoğraflarınızı depolamanın yansıra, düzenleyebilir ve kolayca bulabilirsiniz. Google 16 MP ve 1080 HD kalitesine kadar olan fotoğraflarınızı ücretsiz olarak saklayabilmektedir.

Google Fotoğrafları Nasıl Kullanabilirim?

Google fotoğraflar servisini kullanabilmek için, ücretsiz olarak açacağınız bir Google servisi yeterlidir. Telefonda oturum açtığınız Google hesabı ile entegre olarak çalışan Google fotoğraf servisini web üzerinden de kullanabilirsiniz. Sonradan fotoğraflarınızı buradan görüntüleyebilirsiniz.

https://photos.google.com/?hl=tr adresinden, Google hesabınızı kullanarak giriş yaparak, telefonunuzdaki fotoğraflar ile entegre bir şekilde görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Google fotoğraflar uygulaması, Android ile birlikte sisteminize kurulu olarak gelmektedir. Kullanmak için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur, yapmanız gereken sadece Google hesabınızı telefona kurmaktır. Bu işlem sonunda cep telefonundan çektiğiniz resimler, Google fotoğraflar ile entegre olmaya başlayacaktır.

google-fotoğraf-yedekleme

Google fotoğraflar servisindeki resimlerinizi, ister cep telefonunuzdan, isterseniz Web üzerinden Google fotoğraflar servisinden düzenleyebilirsiniz. Bunun dışında resimlerinizi Google Drive servisinde de yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.

Beğendiğiniz veya istediğiniz fotoğrafları, arkadaşlarınız ile paylaşabilir veya Google fotoğraflar servisinden kaldırabilirsiniz. Sonuç olarak Google fotoğraflar servisi, cep telefonunuzdaki resimleri kolay ve ücretsiz olarak saklayabilmenizi sağlayan en pratik ve basit yöntemdir. Ayrıca fotoğraflarınız Google tarafından saklanacağı için güvenle, tüm resimlerinizi burada saklayabilirsiniz.

Eğer cep telefonunuzda, Google fotoğraflar uygulamasını bulamıyorsanız ya da yoksa, aşağıdaki linkten Google Play mağazası üzerinden, resmi uygulamayı yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hem Android hem de İOS için resmi indirme linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Eğer bir Google hesabına sahip değilseniz, ücretsiz olarak açabilirsiniz. Google fotoğraflar dışında bir çok Google servisinden de ücretsiz olarak yararlanmak için kullanabilirsiniz. Google hesabı açmak ücretsizdir. Google ana sayfasından bir form aracılığı ile ücretsiz olarak açabileceğiniz bu hesap ile ilgili olarak daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa daha önce yazdığımız “Google Hesabı Açma” isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.