MobilShift

Google Files Go Nedir | Ne İşe Yarar

29.03.2018
213
Google Files Go Nedir | Ne İşe Yarar

Google Files Go Nedir?  Google tarafından sunulan resmi bir akıllı depolama yönetici uygulamasıdır. Mobil telefonunuzdaki dosyalarınızı yönetmenize, düzenlemesine ve paylaşmanıza yarar. Google Files Go ile ayrıca dosyalarınızı internet olmadan paylaşabilirsiniz ve bu şekilde herhangi bir mobil veri ücreti de ödemeniz gerekmez.

Google Files Go ile telefonunuzda yer açabilir, istediğiniz dosyaları da hızlı bir biçimde bulabilirsiniz ve çevrimdışıyken bile güvenle paylaşabilirsiniz.

Google Files Go Uygulaması Ne İşe Yarar?

Bu uygulama, cihazdaki dosyalarınızı düzenler, benzer dosyaları bularak temizler ve telefonunuzun hızının artmasını sağlar, bu sayede telefonunuzda daha fazla yer açılır ve depolama alanı sağlar. Google Files Go ile ayrıca, sohbet uygulamalarından kalan resimleri de siler, önbelleği temizler ve istenmeyen iletilerden kurtulmanızı da sağlar.

Google Files Go İle Akıllı Öneriler Alabilirsiniz.

Telefonunuzda kullandığınız bir SD kart varsa, ne kadar yer kaldığını kontrol edebilir, uygulamayı açarak buradan direkt olarak kullanmadığınız dosyaları da silmenizi sağlar. Siz bu işlemi yapmadan önce size bazı öneriler sunarak, nasıl daha fazla yer açabileceğinize dair öneriler de sunmaktadır.

Google File Go nedir

Resim ve Fotoğraf Arayın

Telefonunuzda, bir resim ya da fotoğrafı hızlı bir şekilde bulmanız için akıllı filtreler kullanılır. Klasörleri tek tek aramak yerine, bu filtreler sayesinde daha hızlı ve etkili olarak kullanmanıza olanak tanımaktadır.

İnternetiniz Olmadan Dosya Paylaşın

Telefonunuzdaki videoları, doküman ve belgeleri, resimleri yakındaki, Google Files Go uygulamasını kullanan kişiler ile  hızında paylaşmanıza da olanak sağlar ve bu işlem tamamen ücretsizdir ve herhangi bir internet bağlantısı gerekmez, bunun içinde mobil veri ücreti ödemezsiniz ve kotanızda size kalır.

Yaptığınız bu paylaşımlar da tamamen WPA2 şifreleme tekniği ile yapıldığından oldukça güvenlidir. Verilerinizi güvenle paylaşabilirsiniz.

Google Files Go, bu özelliklerine rağmen oldukça küçük bir dosya boyutuna sahiptir, sadece 6 MB boyutunda olan bu uygulama, kısaca telefonunuzu optimize eder, ve daha hızlı ve etkin olarak kullanmanıza yarar, Google Files Go uygulamasının en güzel tarafı, resmi Google uygulaması olduğundan herhangi bir kötü amaçlı uygulama barındırma yani Google güvencesi ile kullanabilirsiniz.

Resmi sayfadan uygulamanın özelliklerine göz atabilirsiniz. https://filesgo.google.com/

Google Files Go Uygulamasını İndirme

Uygulamayı Google Play mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Aşağıdaki resmi indirme linkini kullanarak uygulamayı Android ile çalışan telefonunuza indirebilirsiniz.

iPhone kullanıcıları ise, şu an için resmi uygulaması olmadığından, bu uygulamayı kullanamıyorlar, ancak ilerleyen zamanlarda yayınladığında kullanabileceklerdir.

Android için resmi uygulamayı indirme bağlantısı aşağıdadır.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.